Zobacz temat
 
Wesołe przygody For w świecie visual noveli
Tak, w ramach rozrywki popełniam gry, jak na razie same visual novele/dating simy.

Po pobraniu każdej gry musicie wypakować ją za pomocą programu (np. Win.rar, 7-zip), a później odpalić plik z końcówką .exe.

Nightwatch: The Visual Novel
Oficjalna data premiery: 01.04.2018
Fabuła: Umówmy się, to nie ma fabuły.
Język: polski
Pierwszy projekt, stworzony z okazji Wielkanocy/prima aprilis w kwietniu 2018 roku. Majstersztyk pod względem fabuły, grafiki i muzyki, na 100% wygramy tytuł Gry Roku.
Cudowne grafiki wykonane przez Gwiazdeczkę, a animacja otwierająca należy do Kiry.
titansgo.pl/upload/img/5b02f8ab96b70.pngtitansgo.pl/upload/img/5b02f8a4f02ea.pngtitansgo.pl/upload/img/5b02f8af4cef3.png
Kliknij tutaj, aby pobrać: https://titansgo....1.0-pc.zip


UPDATE (06.10.2020): Demo w końcu doczekało się update'a! Gwiazdka :D
Astral Nights
Oficjalna data premiery: 21.05.2018
Fabuła: Twoja matematyczka poprosiła cię o pozostanie po lekcjach w szkole. Okazuje się, że wkręciła cię w dawanie korków koleżance z innej klasy, która nie radzi sobie z matematyką. Poznajesz Reę, dziewczynę, o której plotkuje cała szkoła. Co może pójść nie tak?
Język: angielski (polski prawdopodobnie pojawi się już w pełnej wersji gry)
Krótki projekt, zrobiony w ramach relaksu od zajęć/nauki nowych rzeczy. Gra na godzinkę, oferuje kilka różnych zakończeń, drastycznie różniących się od innych. Nijak nie związane z NW/Tytanami. Jak już mówiłam, jest to wersja demo - brakuje jej jeszcze sporo, ale jest grywalna Gwiazdka :D.
Kliknij tutaj, aby pobrać: https://forsaken-...ral-nights
titansgo.pl/upload/img/5f7c9f38cd37e.pngtitansgo.pl/upload/img/5f7c9f313215f.pngtitansgo.pl/upload/img/5f7c9f330677e.png

Jestem ciekawa waszych opinii na temat moich małych projektów Gwiazdka :D. Mam nadzieję, że się wam spodobają i dostarczą dużo radości w trakcie gry.
Temat będzie pewnie jeszcze wielokrotnie aktualizowany.
Edytowane przez For dnia 2020-10-06, 18:46

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
Ach, Rea.... Nie zapomnę naszego ślubu <3333
38.media.tumblr.com/f1fde7f034f5a89eccbb0b44d759441e/tumblr_njh0h9RRuh1u3raf6o4_250.gif
aaa uwielbiam visual nowelki Gwiazdka :D
pobrałam gierkę, kombinowałam, ale nijak nie mogę dotrzeć do 2 zakończenia z Reą Cyborg :(
titansgo.pl/upload/img/61977a7be1f5b.jpg
Kibo napisał(a):
nijak nie mogę dotrzeć do 2 zakończenia z Reą Cyborg :(


Porada: polecam wybierać te odpowiedzi, które w kontakcie z normalnym człowiekiem wydałyby się co najmniej nieodpowiednie Gwiazdka :D

EDIT: Dobra, okazało się, że zakończenie było źle wpisane w kod. Już wrzucam poprawioną wersję do pobrania.
Edytowane przez For dnia 2018-05-23, 22:51

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
dziękuję!
titansgo.pl/upload/img/61977a7be1f5b.jpg
Haha, zakończenie numer 2 jak na mnie przystało xD
Naprawdę świetna robota. Dobór muzyki i grafiki, jak i sam scenariusz przede wszystkim w dziesiątkę - moim zdaniem wszystko leży, jak powinno. No nijak się przyczepić do czegokolwiek Robin :)
Nie mogę się doczekać, aż zaczniemy pracować nad NW DA Smirking Chociaż pewnie będzie to trwało na przestrzeni kilku lat, jeśli o zorganizowanie chodzi xD
Gwiazdeczka napisał(a):

Haha, zakończenie numer 2 jak na mnie przystało xD
Naprawdę świetna robota. Dobór muzyki i grafiki, jak i sam scenariusz przede wszystkim w dziesiątkę - moim zdaniem wszystko leży, jak powinno. No nijak się przyczepić do czegokolwiek Robin :)
Nie mogę się doczekać, aż zaczniemy pracować nad NW DA Smirking Chociaż pewnie będzie to trwało na przestrzeni kilku lat, jeśli o zorganizowanie chodzi xD


Cieszę się, że się podobało Gwiazdka :D. Jak tylko znajdę chwilę czasu, rozbuduję ją o kilka dodatkowych rzeczy, żeby bardziej pasowała do ogólnego zamysłu. Co do NW, to wystarczy, że skończymy design Shad i tak naprawdę od lipca mogę brać się za robotę.

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
Spoko Robin :)
Forsaken napisał(a):

Co dalej?
W planach są trzy poważniejsze projekty: poważniejsza gra z NW, kontynuująca historię znaną z komiksów, dokończenie Doll Dating Simulator oraz jeden mniejszy projekt, który muszę dopracować pod względem samej koncepcji, zanim będę mogła coś więcej powiedzieć.

Jestem ciekawa waszych opinii na temat moich małych projektów Gwiazdka :D. Mam nadzieję, że się wam spodobają i dostarczą dużo radości w trakcie gry.

Temat będzie pewnie jeszcze wielokrotnie aktualizowany.


Ja mam pytanie o grę NW. Jakiego rodzaju to ma być gra? Chcesz robić to jako nowelę wizualną jak pozostałe przedstawione projekty?
Sulik napisał(a):

Ja mam pytanie o grę NW. Jakiego rodzaju to ma być gra? Chcesz robić to jako nowelę wizualną jak pozostałe przedstawione projekty?


Yup, będzie to visual novel, chociaż nie taki znowu typowy Bestia ;).

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
To świetnie. Zastanawia mnie tylko dlaczego nagle VN. Nie lepiej byłoby zrobić komiks tak jak dotąd? Wbrew pozorom VN wymaga dużo wysiłku audiowizualnego i programowania. Jest zamiar transformacji pozostałych prac do tego samego medium, czyli gry VN, czy to tylko na razie jednostkowy pomysł? Przepraszam jeśli zanudzam pytaniami, po prostu jestem ciekawy.
Sulik napisał(a):

To świetnie. Zastanawia mnie tylko dlaczego nagle VN. Nie lepiej byłoby zrobić komiks tak jak dotąd? Wbrew pozorom VN wymaga dużo wysiłku audiowizualnego i programowania. Jest zamiar transformacji pozostałych prac do tego samego medium, czyli gry VN, czy to tylko na razie jednostkowy pomysł? Przepraszam jeśli zanudzam pytaniami, po prostu jestem ciekawy.


Nie ma problemu, na każde pytanie zawsze chętnie odpowiem Robin :)
VN dlatego, że umiem kodować w RenPy i to ja pracuję z kodem, a mam najwięcej czasu z całej grupy. Komiks wbrew pozorom zżera o wiele więcej czasu, a trzeba pamiętać, że poza rysowaniem i pisaniem mamy też prace/studia/inne rzeczy do zrobienia. Przy VN mogę po kilkanaście tysięcy razy wykorzystać jedną i tą samą grafikę z lekkimi zmianami, a osoby rysujące mają przez to mniej pracy niż przy rysowaniu każdego kadru w komiksie. Strona muzyczna również nie jest dla nas problemem.
Na ten moment do gry ma trafić geneza powstania grupy, w tym większa część Voyagera, spory kawałek bloga Nightwatch: Genesis, nowa historia o Kirze + w końcu zapoznanie z Shadow.

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
Forsaken napisał(a):

VN dlatego, że umiem kodować w RenPy i to ja pracuję z kodem, a mam najwięcej czasu z całej grupy. Komiks wbrew pozorom zżera o wiele więcej czasu, a trzeba pamiętać, że poza rysowaniem i pisaniem mamy też prace/studia/inne rzeczy do zrobienia. Przy VN mogę po kilkanaście tysięcy razy wykorzystać jedną i tą samą grafikę z lekkimi zmianami, a osoby rysujące mają przez to mniej pracy niż przy rysowaniu każdego kadru w komiksie.


To dobrze. Jeśli zamiana medium z komiksu na nowelę wizualną zwiększy szanse na rozwój projektu jestem 100% za.

Strona muzyczna również nie jest dla nas problemem.


To bardzo ogólne stwierdzenie. Co to masz na myśli?
Znaczy to mniej więcej tyle, że istnieje masa stron z darmową muzyką do wykorzystania, a poza tym Silent zawsze chciał skomponować własny kawałek Gwiazdka :D

Połączony z 2018-08-28, 16:05:59:
Forsaken napisał(a):

Doll Dating Sim (demo)
[...]
Krótki projekt, zrobiony w ramach relaksu od zajęć/nauki nowych rzeczy. Gra na jakieś 15/20 minut, oferuje kilka różnych zakończeń, drastycznie różniących się od innych. Nijak nie związane z NW/Tytanami. Jak już mówiłam, jest to wersja demo - brakuje jej jeszcze sporo, ale jest grywalna i mamy zakończenia Gwiazdka :D.


To oficjalne - startuję w tegorocznym RenPy Jam, a DDS to gra, która idealnie się na tę okazję nadaje. Jeśli komuś podobało się randkowanie z Reą, przygotujcie się na bardziej rozbudowaną historię z naszą ulubioną koleżanką w roli głównej. W planach mam nie tylko rozwinięcie fabuły, ale także nowe zakończenia, dodanie nieznanych dotychczas bohaterów, nowy tytuł, usprawnienie kilku rzeczy pod względem technicznym (żegnajcie koślawe napisy końcowe!) i wizualnym. Z powodu prac nad grą tymczasowo nie będzie można jej pobrać. Wrzucę link, jak tylko zakończy się cała ta impreza (czyli po 30 września). Trzymajcie kciuki Gwiazdka :D!
Edytowane przez For dnia 2018-08-28, 16:05

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
Forsaken napisał(a):

To oficjalne - startuję w tegorocznym RenPy Jam, a DDS to gra, która idealnie się na tę okazję nadaje. Jeśli komuś podobało się randkowanie z Reą, przygotujcie się na bardziej rozbudowaną historię z naszą ulubioną koleżanką w roli głównej. W planach mam nie tylko rozwinięcie fabuły, ale także nowe zakończenia, dodanie nieznanych dotychczas bohaterów, nowy tytuł, usprawnienie kilku rzeczy pod względem technicznym (żegnajcie koślawe napisy końcowe!) i wizualnym. Z powodu prac nad grą tymczasowo nie będzie można jej pobrać. Wrzucę link, jak tylko zakończy się cała ta impreza (czyli po 30 września). Trzymajcie kciuki Gwiazdka :D!


Jeszcze nie grałem ale jak wyjdzie nowa wersja to obiecuję, że wypróbuję.
66.media.tumblr.com/de904451f273a5ed765f3c0477f92de9/tumblr_mrqwojJ5x71r79t1go1_500.gif
Sulik napisał(a):

Jeszcze nie grałem ale jak wyjdzie nowa wersja to obiecuję, że wypróbuję.


Trzymam cię za słowo Gwiazdka :D!

Połączony z 2018-09-21, 11:46:21:
Miło mi oznajmić, że gra jest już praktycznie skończona. Trwają teraz prace nad poprawą tekstu i szukaniem błędów, wprowadzanie ostatnich poprawek graficznych i ogólne przygotowania wszystkiego do dnia publikacji, czyli 29 września br (najpewniej w okolicy 12:00). Gra jest napisana w języku angielskim. Wersja polska powinna pojawić się w dniu premiery lub w przeciągu tygodnia po niej.

Połączony z 2018-09-29, 10:45:55:
https://forsaken-...ral-nights
Panie i panowie, przed wami Astral Nights! Mam nadzieję, że gra przypadnie wam do gustu Gwiazdka :D.
Edytowane przez For dnia 2018-09-29, 10:45

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
Już pobieram.
66.media.tumblr.com/de904451f273a5ed765f3c0477f92de9/tumblr_mrqwojJ5x71r79t1go1_500.gif
Sulik napisał(a):

Już pobieram.


Nie zapomnij tylko potem napisać, co sądzisz o grze Gwiazdka :D.

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
--- wypowiedź zawiera spojlery, nie umiem inaczej xD ---
Pobrane, zagrane, zaakceptowane Robin :) (chciałam zrymować XD)
Moją opinię już znasz, ale trochę się "popowtarzam" Gwiazdka :D Jak wspominałam, wg mnie wszystko ładnie leży pod każdym względem - fabularnie, graficznie i muzycznie. No i wkręcenie w to wszystko Dziadów to z pewnością oryginalne zagranie. Nie siedzę za bardzo w grach, ale raczej nigdzie jak dotąd nie spotkałam się z wplątywaniem w fabułę polskich dzieł literackich, więc to jest bardzo duży plus!
Gra szybko wciąga i łatwo przywiązać się do bohaterów, a przynajmniej ich polubić. Moi ulubieńcy to jak na razie Lucas i Rea - pierwszą część gry, gdzie gracz spędza z tymi dwoje czas i zaprzyjaźnia się, polubiłam najbardziej. Jakby to powiedzieć, z każdą wypowiedzią coraz bardziej się zatapiałam w ich świat. Naprawdę, jak się wciągniesz, to się czujesz, jakbyś tam był razem z nimi. Dlatego faktycznie było mi trochę smutno, gdy miejsce i bohaterowie się zmienili, bo zdążyłam się zżyć z tamtymi, a tu nagle nowości Gwiazdka :D. Ale dobre nowości - pomysł z kółkiem astronomicznym jest zawsze dobrym pomysłem Bestia :P. Pozostaje mi poczekać na dalszą część, żeby móc się bardziej przybliżyć do nowej scenerii i bohaterki Ariel Gwiazdka :D. No i kiedy telefon jest najbardziej potrzebny, to zdycha XD To był emocjonujący cliffhanger, ciekawa jestem, jak dalej poprowadzisz tą akcję. Ale znając twoje umiejętności fabularne, jedno wiem - będzie czadowo Robin :)
Co jeszcze - układanka, bo wcześniej jej nie było - kapitalny pomysł na urozmaicenie gry - w przyszłości warto iść w tę stronę, a może nawet zaaplikować jakieś inne możliwości, ale o tym już w sumie rozmawialiśmy Gwiazdka :D. BTW Minęła minuta, zanim się skapnęłam, że można przenosić kwadraciki, a nie jedynie je obracać, ale to ja, więc, pardon me XDDD

Standardowo, moja ocena nie może być inna, aniżeli 5 - jak pomyślę sobie, ile z tym jest roboty i ile serca i wysiłku w to włożyłaś, to po prostu ciężko jest ocenić inaczej. Wiem, że jesteś otwarta na krytykę, która mogłaby pomóc, ale mówię całkowicie poważnie - nijak mi się do czegokolwiek przyczepić, skoro wszystko mi się podoba. Nie jestem ekspertem w grach, dlatego ewentualną krytykę pozostawiam tym, którzy dużo siedzą w podobnych rzeczach i faktycznie może im coś się nie podobać. Z punktu widzenia laika, czyli mnie - po prostu nie ma zastrzeżeń Shadow Happy. I jak mówiłam, jak najbardziej się dorzucę, kiedy przyjdzie czas Robin :)
Jest super! Autor symulatora randki z chlebem powinien wziąć przykład DA Smirking
Zagrałem i muszę przyznać, że naprawdę sporo wysiłku włożyłaś w jej tworzenie. Pierwsze co zruciło mi się w oczy to, że gra wygląda naprawdę ładnie, ze story artystycznej. Wszystko ładnie ze sobą pasuje: kolory, tła, muzyka przygrywająca w tle. W tej kwestii daleko jej do tych gierek co w ostatnim czasie zalewają Steam. Bohaterowie, dialogi, akcja - wciągają. Przy takiej grze bardzo fajnie można się zrelaksować śledząc dalsze wydarzenia.

Wiadomo, że póki co jest to jedynie demo gry, ale i tak oceniam ją wysoko.Gwiazdka :D
FoReVer
titansgo.pl/upload/img/5a3e4a47c39b6.jpg
Przejdź do forum: