Zobacz temat
 
Titans
W związku z coraz to nowszymi doniesieniami na temat nowej produkcji ze stajni DC dotyczącej Tytanów, nastał najwyższy czas, by rozpocząć dyskusję Bestia ;). W tym temacie wyrażamy swoje obawy, nadzieje i przewidywania dotyczące powstającego właśnie serialu.
Dla przypomnienia:
Pod koniec kwietnia producenci Greg Berlanti (Arrowverse) i Akiva Goldsman ogłosili rozpoczęcie prac nad serialem live-action opartym na serii komiksowej Teen Titans. Ma on nosić tytuł Titans. Premierę zaplanowano na 2018 rok.
Titans ma opowiadać o grupie młodych ludzi zrekrutowanych z całego uniwersum DC, którzy wkrótce staną się bohaterami. Na razie nie wiadomo, ile odcinków będzie liczył pierwszy sezon. Wiadomo natomiast, że na czele drużyny stanie nam dobrze znany Dick Grayson w roli Nightwinga. Według portalu My Entertainment World, zdjęcia do wspomnianej produkcji ruszą 26 września bieżącego roku. Zdjęcia będą kręcone w USA w Atlancie, a za scenariusz ma odpowiadać sam Geoff Johns.

Na ten moment obsadzone zostały role Nightwinga, Raven, Starfire, Dove & Hawk. Potwierdzono również członkostwo Beast Boya, chociaż rola ta nie została jeszcze nikomu przydzielona.

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
Jak już mówiłem mam złe przeczucia co do całej produkcji. Jeśli dobrze pójdzie to będzie to ubogi klon Legends of Tomorrow. Mam tylko nadzieję, że serial dostanie w miarę dobra fabułę i zagwarantuje ciekawy origin postaci.
Dobra, podsumowując:
Brenton Thwaites - Dick Grayson / Nightwing
Teagan Croft - Rachel Roth / Raven
Anna Diop - Koriand'r / Starfire
Minka Kelly - Dawn Granger / Dove
Alan Ritchson - Hank Hall / Hawk
Serial planowany jest na 13 odcinków (sezon 1).

Moje uwagi:
- casting w miarę ok póki co,
- aktorka grająca Starfire pozostawia wiele do życzenia (moja opinia),
- mimo to nie uważam, żeby to cokolwiek świadczyło o serialu, bo już niejednokrotnie narzekałem na decyzje castingowe, żeby potem po czasie samemu przyznać, że wcale nie były takie złe (np. Arrow),
- po co w tytanów wepchano Hawk i Dove?

Tyle myśli ode mnie na obecną chwilę.
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Też nie bardzo rozumiem obecności Hawk i Dove w serialu, ale jednocześnie cieszę się, że Tytani dostają własny serial po tylu latach i jestem pozytywnie nastawiona. Nie mogę się również doczekać wątku Rachel, jej matki oraz Brata Krwiaka, który jest już pewny, patrząc po kolejnych ogłoszonych castingach Gwiazdka :D

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
Czy serial będzie osadzony w tym samym uniwersum, co "Arrow" i "The Fash" ?
Szczerze mówiąc sam się nad tym zastanawiam. Na chwilę obecną nie ma na ten temat żadnych informacji.
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Nie będzie. Był casting na Roya Harpera, a producenci średnio się wypowiadali na ten temat.

Ale to bardzo dobra wiadomość. Arrowverse kuleje. Wystarczy poczytać recenzje.
Szkoda. Ja nadal nie wiem o co Ci chodzi, rzucasz cały czas tylko opinie, ale nigdy nic nie tłumaczysz. Co Ci się tak bardzo nie podoba? Arrow dla mnie ma lepsze lub gorsze momenty, ale ogólnie jest oglądalny. Flash mi się cały czas bardzo podoba. Legends of Tomorrow było trochę słabe od samego startu, taki serial bardziej dla dzieci chyba. No i Supergirl - trochę bardzie dla żeńskiej widowni, ale dla mnie ma sporo fajnych smaczków, dla których warto oglądać, choć przyznam, trzeba być cierpliwym.
Porównując np. z serialami Marvela - dałem im szansę. Daredevil'a zawsze lubiłem, ale po 2 sezonach zanudził mnie. Powiewem świeżości było wprowadzenie Punishera w serialu i mimo że po Walking Dead nie lubiłem bardzo tego aktora, to w roli Punishera mi się spodobał, ale mimo to moje zainteresowanie było średnie. Iron Fist - kompletnie mnie nie zainteresował, Jessica Jones, to samo obejrzałem też pierwszy odcinek Defenders... No nie wiem, po prostu to jest kompletnie nie dla mnie. Wszyscy twierdzą, że DC takie mroczne. Ja tego nie kapuję, dla mnie DC jest kolorowe i ciekawe, a Marvel mroczny i szary. Takie mam wrażenia po poznaniu uniwersum kreskówkowego, jak i serialowego obydwu wydawców.

Tak czy tak, liczę na to, że Titans będzie dobre. I mam nadzieję, że nikt nie da hejterom, którzy są zawsze i wszędzie, tego popsuć.

Zarzuty do Arrowverse są dla mnie kompletnie śmieszne, skoro nadal ludzie z chęcią to oglądają, a seriale nadal przynoszą dobrą oglądalność. To nie jest komiksowe DC oczywiście, ale moim zdaniem to dobrze. Po to są te historie w komiksach, kreskówkach, serialach i filmach, żeby opowiadać kolejne wersje przygód bohaterów, a nie w kółko klepać na jedno kopyto to samo.

Możecie się zgadzać lub nie - dla mnie po prostu fajnie jest siąść i zobaczyć coś nowego, a nie kolejny raz przerabiać zeszyt pod tytułem "Court of Owls" itp. Nowy twist oparty o znany już wątek zawsze jest dla mnie mile widziany (przykład - Salomon Grundy w Gotham). I tak - zdaję sobie sprawę, że hardcorowym ewangelistom komiksów DC nie da się dogodzić inaczej niż klatka w klatkę ekranizując komiks.

Polecam czytać mniej recenzji i oglądać to na co ma się ochotę.
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Przejdź do forum: