Zobacz temat
 
Numer 3 - Dark Archer
Pobierz scenariusz: kliknij tutaj
Pobierz komiks: niedostępne

titansgo.pl/images/scenda.png

Data publikacji scenariusza: 19 listopada 2016
Data publikacji komiksu: nieznana
Scenariusz: Zwinny
Okładka: Gwiazdeczka

Mroczny Łucznik to jeden z założycieli drużyny Nightwatch. Po kolejnej udanej akcji, cofnijmy się w czasie do kilku lat wstecz i poznajmy origin story Dark Archera!

Scenariusz z flashback'iem luźno powiązany z historią blogową Nightwatch: Genesis.
Nightwatch Genesis: kliknij tutaj.
Miałem przeczytać to jeszcze raz przed napisaniem posta, ale link do scenariusza wygasł.

Planowany numer 3 to po prostu streszczenie historii DA przed powstaniem NW. Bez żadnych fajerwerków ani zawiłych wątków. Myślę, że można by to zrobić w dużo ciekawszy sposób: retrospekcja wywołana czymś więcej np. DA oglądający zawody łucznicze i jeden z bohaterów zauważa, że DA czuje żal, że skończyła się jego kariera sportowa; lub że DA czuję się odosobniony od pozostałych bohaterów, ponieważ nie ma supermocy. Ogólnie coś co prowadzi do jakichkolwiek konkluzji na końcu komiksu.

Zastanowiłbym się też nad zmianą przyczyny urazu ręki. Czy na pewno zerwanie cięciwy łuku może doprowadzić do tak poważnych uszkodzeń? Nie mam wiedzy na ten temat, ale mam szczere wątpliwości.
Edytowane przez Sulik dnia 2016-12-21, 16:17
66.media.tumblr.com/de904451f273a5ed765f3c0477f92de9/tumblr_mrqwojJ5x71r79t1go1_500.gif
Z tego co pamiętam, proponowałem kiedyś, żeby podać zerwanie ścięgna albo jakieś zakażenie. Co do zawiłości - czytasz scenariusz do komiksu, pewnie że historia jest prosta, taka ma być z założenia bo komiks to nie książka, a my niestety też mamy mocno ograniczone możliwości co do wykonania. Także tutaj prostota fabuły celowo została dobrana.
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
A, no i niektóre wątki celowo są otwarte.
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
A może niech ktoś bliski sercu DA zostanie zabity przez tych złych. Wtedy DA wpadnie w depresję i zakończy karierę sportową. A po jakimś czasie zacznie trenować by jako DARK ARCHER pomścić śmierć bliskich. Oklepany schemat, ale efektowny.
Zdecydowanie, zbyt oklepany Bestia :P
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Przejdź do forum: