Zobacz temat
 
Seriale i kreskówki warte polecenia
W sumie nie wiem jakim cudem temat do tej pory nie powstał.
Umieszczamy swoje ulubione seriale, kompletnie różne. Żeby dać przykład polecę Wam kilka swoich ulubionych.

Black Sails / Piraci (+18)
Serial opowiada piratach ... W bardzo nowatorski sposób. Przede wszystkim świetne kostiumy, dobra obsada i jak na serial - na prawdę wysoki poziom produkcji.

11/22/63
Serial od Stevena Kinga o nauczycielu, który przenosi się w czasie z misją uratowania JFK. Świetny serial, chyba jedyny jaki widziałem, który od początku do końca jest satysfakcjonujący.

American Horror Story (+18)
Dość kontrowersyjny horror show, w którym każdy sezon to osobna historia, jedynie luźno powiązana momentami. Ostrzegam, że to wiele osób może odrzucić i/lub zniesmaczyć. Serial moim zdaniem często przebija filmy pełnometrażowe jeśli chodzi o gatunek horrorów.

Mr. Robot
Odrobinę psychologiczno sensacyjny serial o hakerze uzależnionym od narkotyków, który trafia na zagadkowego człowieka o pseudonimie Mr.Robot i dołącza do grupy cyberprzestępców, którzy chcą obalić władzę banków i komercji na świecie.

Seriale kreskówkowe i animowane:
Tu pozwolę sobie wymienić z tytułów. Zazwyczaj głupkowate komedie, które oglądam dla odmóżdżenia się.

Family Guy, American Dad, Cleveland Show, Robot Chicken, Rick & Morty, Bob's Burgers, Archer, Brickleberry, The Simpsons, South Park, BoJack Horseman, Harvey Birdman, Border Town, Venture Bros.

Pomijając powyższe biblioteka kreskówek i seriali pęka w szwach, więc za jakiś czas pewnie znowu coś polecę.

A jakie seriale Wy polecacie?
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Potwierdzam całkowicie to co napisał Silent jeśli mowa o Black Sails. Ten serial to coś świetnego i z każdym sezonem staje się coraz lepszy. Aż szkoda, że na 4 będzie trzeba czekać do następnego roku.

Oglądałem Mr. Robot i zaliczył naprawdę solidny debiut, spodobał mi się. Ale akcja z dalszymi odcinkami poszła w nieco inną stronę niż tego oczekiwałem i tak po 6 odcinkach dałem sobie spokój. A tak robię tylko gdy jak dla mnie wieje kompletną nudą. Kto wie, może jednak komuś się spodoba, sam nie oglądałem całego sezonu, a tylko jego połowę i moja opinia może być przez to niekompletna.
Jeśli chodzi o pozycje, które ja bym polecał:

Black Mirror (zalecam od +18 dla bezpieczeństwa)
Na ten mini-serial przypadkiem trafiłem wczoraj i nie miałem kompletnie o nim pojęcia. Jest to mniej znana brytyjska produkcja z 2011 roku, ale za to na jakim poziomie! Obecnie powstały 2 sezony (po 3 odcinki każdy) oraz odcinek specjalny. Netflix wykupił prawa do 3 sezonu i planowanych jest 12 nowych odcinków. Każdy z nich to osobna historia nie powiązana z poprzednimi w których fabuła skupia się na technologii oraz jej wpływie na ludzką naturę. To naprawdę specyficzny gatunek, tak więc mam nadzieję, że poprzednie zdanie da Wam jakiś zamysł, ale po prostu tego nie zrobi. Dlaczego? Bo to rewelacyjny serial który ciężko opisać. Pilot zrobił na mnie piorunujące wrażenie i na kilka minut po seansie sam się zastanawiałem co się stało? Więcej niż raz odczuwałem dyskomfort w związku z tym co się dzieje na ekranie i to co widziałem na ekranie sprawiało, że naprawdę odcinek mocno zamieszał mi w głowie. Kolejne są w moim przeczuciu troszkę gorsze, ale nadal na bardzo dobrym poziomie. Biorę się za sezon 2.

Daredevil

Czyli pierwsza produkcja z Marvela, którą zdecydowałem się śledzić i absolutnie tego nie pożałowałem. Zapewniam, klimat jest tutaj mroczny, a główny bohater Matt Murdock, staje do walki z przestępczością w Hell's Kitchen. Na skutek wypadku w młodości utracił wzrok, a pozostałe jego zmysły zostały wytężone. Sezon 2 to nadal bardzo wysoki poziom, mimo braku głównego wroga. Odnoszę wrażenie, że był to ruch swoją drogą podboduwujący atmosferę do 3 sezonu, a dalszych odcinków z całą pewnością będę gorąco wyczekiwać. Jestem przeciwnikiem Marvela, ale DC powinno się od niego uczyć jak zrobić dobry serial.

Oprócz tego polecam:

Game of Thrones (chyba nie ma osoby, która by nie słyszała o serialu - sam byłem sceptycznie nastawiony i uważałem, że to nie moje klimaty, ale bardzo szybko przekonałem się jak mocno się myliłem).

Homeland (początkowo serial opowiadający o sierżancie Brody'm, który po 8 latach zostaje wydostany z niewoli w Iraku oraz wraca do kraju. Agentka CIA podejrzewa go o spisek i zamach terrorystyczny. Główna oś fabuły zamyka się w całości 3 sezonie. Od 4 to zmiana koncepcji, ale nadal na dobrym poziomie i bardzo na czasie z aktualnymi wydarzeniami)

Walking Dead
(Żywe Trupy zna chyba każdy. Może ktoś czuć się przemęczony tematem, ale debiut Negana będzie prawdziwym powiewem świeżości, wuierzcie mi! Następny sezon zapowiada się kapitalnie)
Przejdź do forum: