Zobacz temat
 
Crime Breakers
Na początek chciałbym się przywitać, bo choć napisałem kilka postów to nikt mnie tu właściwie nie zna. Nieważne...

Na pewno każdy z was choć raz natchniony książkami, filmami, legendami, grami, anime czy kreskówkami chciał stworzyć własny fantastyczny świat. Ja myślałem o tym miliony razy.

Zeszłego roku siedząc z nudów przed telewizorem (uważam, ze telewizja jest bardzo pouczająca, zazwyczaj, gdy ktoś włącza TV, idę poczytać książkę), zdażyło mi się natrafić na pewien serial na CN. Postanowiłem zaczerpnąć wiedzy w internecie i tak odkryłem serial "Młodzi Tytani".

Poszukując napisów do piątego sezonu tegoż serialu natrafiłem wkrótce na portal titansgo.pl. Znalazłem niezwykły projekt realizacji komiksu o nazwie "NightWatch".

Zainspirowany wspomnianym serialem oraz projektem postanowiłem dać upust swojej chorej wyobraźni zainfekowanej zmiksowanym, nierealnym i ... To później.

Sporo pracowałem aby zrobić w rzeczywistości ten mały krok, którym jest stworzenie własnego uniwersum. Prędzej zestarzeję się, nim to co robię stanie się kiedykolwiek popularne a jeszcze pewniej porzucę to wszytko w cholerę. Niech diabli mnie wezmą, jeśli mam to teraz zaprzestać! Ale nie o tym...

Chciałbym przedstawić wam moja pracę, która nazywa się "Awangarda Sprawiedliwości". Nie jestem ani literatem ani rysownikiem, choć jedno i drugi idzie mi przyzwoicie. Mam więc nadzieję, że mój obecny twór jest na przyzwoitym poziomie. Wciąż jeszcze myślę nad tym, jaką formę powinna zawierać przedstawiona przeze mnie historia, czy bohaterowie. W każdym bądź razie i tak pewnie wszystko będzie zmieniane jeszcze wiele razy.

Awangarda Sprawiedliwości to nastoletni bohaterowie, którzy utworzyli drużynę mająca na celu bronienia niewinnych i bezbronnych. Ich gmach mieści się w Urban City, gdzie też dzieje się większość akcji.

Kapitanem drużyny jest Czarna Strzała, noszący czarny kaptur i pelerynę łucznik. Jego towarzyszami są: Piorun - supersilny człowiek, który lata i ciska błyskawicami; Estrea - kosmitka pochodząca z planety Iluminia o supersile, potrafiąca iluminować światło, którym potrafi także strzelać; Omencrow - czarodziejka ubrana w biały kaptur i pelerynę, skrywającą mroczne tajemnice oraz Tail - niezwykła dziewczyna-kot, wynik nielegalnych eksperymentów.

W przedstawionym przeze mnie odcinku 1 o nazwie "Nowy w mieście" do drużyny dołącza tajemniczy, miotający ogniem Wild Fire. Awangarda spotyka także kilku złoczyńców: Młotogłowego, Kończynoszpona, Krwinkę oraz głównego antagonistę 1 sezonu - Mistrza Umysłu. Cały odcinek zawiera 48 stron i raczej następne nie będą tak długie.

Pliki są w formie .pdf, wrzucone na 2 serwisy.

Pewnie powinienem napisać tutaj, że mam nadzieję, że ktoś to przeczyta. Ja natomiast mówię, że warto to przeczytać.

EDIT: Wprowadziłem trochę poprawek do tekstu.

Awangarda Sprawiedliwości - Odcinek 1 - Nowy w mieście
https://www.sends...ile/sx7y9t
http://speedy.sh/...inek-I.pdf
Edytowane przez Sulik dnia 2015-04-02, 21:35
Właśnie jestem w trakcie czytania i muszę powiedzieć, że już na wstępie historia mnie bardzo wciągnęła. Co prawda, na razie nie mogę wystosować odpowiedniej opinii, czytanie zejdzie mi raczej długo, bo trzeba przyznać, że 48 stron to dosyć dużo i musiało zająć naprawdę sporo czasu. Podziwiam.
Cieszę się (zresztą, reszta ekipy raczej też będzie pod wrażeniem), że nasz projekt stał się dla Ciebie inspiracją i nie spodziewałam się, że aż taką Bestia ;). No i dostrzegam sporo podobieństw pomiędzy Awangardą Sprawiedliwości, Nightwatch i Młodymi Tytanami. Każda z Twoich postaci z miejsca wygląda na bardzo przemyślaną, w każdej jest coś, co mnie ujmuje.
Jak mówiłam, na razie wiele nie mogę powiedzieć, muszę na spokojnie przeczytać całość. Ale wiem jedno - projekt jest genialny i życzę powodzenia w dalszej jego realizacji. Pozdrawiam Bestia ;)
Jesteś z nami już od kilku miesięcy więc tym bardziej miło cię poznać Robin :) Wyszedłeś z bardzo ciekawą inicjatywą i należy ci się chwała choćby za to, że nie zacząłeś od bloga, a skupiłeś się na pisaniu pełnego odcinka, i to nie byle jakiego - 48 stron to naprawdę dużo, podczas gdy cała reszta wstawiałaby pewnie krótkie fragmenty.
Podpisuję się pod wszystkim co napisała Gwiazdeczka - sam jestem na wstępie i trochę zejdzie zanim dotrę do końca, ale już sam początek zrobił na mnie miłe wrażenie.
Tym bardziej, że inspirowałeś się na Młodych Tytanach oraz Nightwatch, i uwierz - dla nas nie mogłoby się znaleźć lepsze podziękowanie Gwiazdka :D
Ogólnie to jestem chętny do rozreklamowania projektu w newsie - oczywiście za Twoim pozwoleniem Robin :) Takie projekty właśnie cenimy. Może nie było ich dużo na przestrzeni ostatnich lat, ale jednak jestem pewien, że spodoba się dużej garści użytkowników.

W temacie na pewno będę się jeszcze udzielał, wraz z lekturą, a Tobie życzę powodzenia w kolejnych pracach Robin :)
Pozdro.
Brawo, chłopie, brawo Gwiazdka :D
Bardzo cię podziwiam, bo sama zaczynałam pisać mnóstwo tekstów, których jakoś trudno mi dokończyć :/ Pisz dalej, bo jestem ciekawa rozwinięcia Bestia ;)
38.media.tumblr.com/f1fde7f034f5a89eccbb0b44d759441e/tumblr_njh0h9RRuh1u3raf6o4_250.gif
Dawno nic tu nie pisałem, więc pora przypomnieć o istnieniu tego tematu.

Prace nad projektem wciąż trwają, choć z oporami tj. brak weny, chęci, czasu.

Zaszło kilka zmian. Pierwsza z nich to ta, że drużyna ma inną nazwę niż pierwotna. Awangarda Sprawiedliwości brzmi nieźle, ale na obecną chwilę za dużo drużyn superbohaterów ma w swoich nazwach słowo "sprawiedliwość".

Dlatego zmieniłem nazwę drużyny na Crime Breakers. Nie jestem pewien czy warto to tłumaczyć na polski (?Łamacze Występku?).

Kolejną zmianą jest skład bohaterów. Jest 7 bohaterów: 3 mężczyzn, 4 kobiety w tym robot.

Czarna Strzała (Black Arrow) - kapitan drużyny. Jeśli ktoś czytał moje opowiadanie, nie dokonywałem w nim żadnych zmian.

Piorun (Thunderbolt) - również bez zmian.

Wild Fire - zmiany w wyglądzie ze względu na zbyt duże podobieństwa do pierwowzoru. Pozostałe bez zmian.

Tail - zmiany w wyglądzie ze względu na zbyt duże podobieństwa do pierwowzoru.

Omencrow - bardzo dużo zmian. Zmieniony strój, kolor skóry oraz historia ze względu na zbyt duze podobieństwa do pierwowzoru.

Vilja - nowy członek drużyny. Vilja pochodzi z czasów prehistorycznych - zamarzła w lodowcu, aż została odhibernownana przez naukowców. Wraz z Piorunem będzie stanowić duet wesołków w zespole.

Robogirl - nowy członek drużyny. Pochodzi z planety zamieszkiwanej przez roboty. Została dodana ze względu na zapotrzebowanie na kogoś, kto jest naprawdę obeznany z techniką i dbałby o stan bazy i sprzętu bohaterów.

Estrea - wyleciała z podstawowego składu. Podświadomie zrobiłem ją podobną do Gwiazdki (a jedynym założeniem wobec niej było to, że musi być kosmitką). Być może jej los nie jest przesądzony, ponieważ ma całkiem niezłe backstory.

Kolejne zmiany to metodyka tworzenia mojego uniwersum. Jaki jest sens pisania opowiadania, skoro nie wszystko jest jeszcze w pełni ustalone i stworzone? Napisałem 1 odcinek i dokonanie w nim tych zmian, które nastąpiły odkąd został opublikowany, jest niemożliwe. W pewnym sensie miesiąc pisania tego tekstu poleciał właśnie do kosza.

Nie mogę pozwolić sobie na marnowanie czasu i wysiłku, dlatego musiałem cofnąć się do początku i zastanowić się jak wszystko stworzyć.

Nie będę na obecną chwilę pisać opowiadań czy komiksów. Zamiast tego będę pisał scenariusze. Scenariusz zawiera większość potrzebnych informacji, które są potrzebne do wykonywania opowiadań, komiksów, filmów, czy nawet gier. Jestem już po kilku lekturach na temat jak pisać scenariusze, jednak nie mam zamiaru obecnie ich pisać. Wykonałem natomiast kilka synopsisów do odcinków. Nie są jednak po sobie w kolejności. Na razie skupiam się na czyms innym.

W tej chwili tworzę bazę danych na temat: bohaterów, złoczyńców, osób mających istotne znaczenie; miejsc - miast, wymiarów, planet; artefaktów i przedmiotów; organizacji.

Generalnie mam powyżej 50 postaci. Niestety większość bez żadnych konkretów. Do tego pragnę dla nich wszystkich wykonać przynajmniej po jednym rysunku.

Kiedy już stworze wiele miejsc, określę bohaterów pomysły na odcinki same będą wpadać do głowy.

To na razie tyle. Mam nadzieję, że zbiorę się w końcu za rysowanie postaci. To jedyna rzecz, którą mógłbym chyba na obecną chwilę upublicznić.
66.media.tumblr.com/de904451f273a5ed765f3c0477f92de9/tumblr_mrqwojJ5x71r79t1go1_500.gif
I to jest dobra myśl. Podstawą jest dobrze zorganizowane uniwersum Robin :). Często wracam do twojego opowiadania i wierz mi lub nie - dalej się zachwycam i nie mogę doczekać się dalszych dzieł. Teraz także wspomnianych wyżej rysunków, więc jeśli już coś stworzysz, szybko tutaj wrzuć :>
Żałuję tylko, że Estrei nie będzie w podstawowym składzie. Uwielbiam kosmiczne postaci, toteż zdążyłam szczególnie polubić tę. Jej historia też jest niczego sobie. Jednak - to ty jesteś bogiem całego tego projektu - postąpisz wg własnego uznania. Mnie pozostaje ponownie życzyć ci powodzenia w dalszej pracy.
Nie dziwi mnie, że Estrea przypadła ci do gustu.

Chociaż główną inspirację przy jej tworzeniu brałem z Lux z League of Legends, jej obecność w drużynie sprawiałaby, że Crime Breakerzy nie byliby sobą lecz Młodymi Tytanami 2.0.

Chcę żeby moi bohaterowie byli wyjątkowi. Dlatego np. musiałem zmienić główne założenia co do niektórych z nich np. Omencrow. Jej pierwowzorem jest Raven. Była jednak zbyt podobna, zbyt wiele założeń co do jej osoby, były takimi ograniczeniami, że inni szybko przyklejali by jej plakietkę 'podróba Raven'. Teraz Omencrow jest wyjątkowa, bo jest po prostu sobą. Nie mogłem zrobić tego wobec Estrei.

Na otarcie łez wyślę ci coś na PW.
Edytowane przez Sulik dnia 2015-04-02, 23:10
66.media.tumblr.com/de904451f273a5ed765f3c0477f92de9/tumblr_mrqwojJ5x71r79t1go1_500.gif
Bardzo chciałabym przeczytać, jednak nie mogę pobrać. Mógłbyś mi udostępnić w jakiś sposób swoje opowiadanie? Robin :)
Jest na DA w mojej galerii: http://su1ik.devi...-529368819
66.media.tumblr.com/de904451f273a5ed765f3c0477f92de9/tumblr_mrqwojJ5x71r79t1go1_500.gif
Dziękuję Gwiazdka :D
Przejdź do forum: