Zobacz temat
 
Informacje i pytania
Aby zaprowadzić trochę porządku, od tej pory wszelkie odpowiedzi na pytania/informacje dotyczące projektu NIGHTWATCH będą umieszczane w tym temacie (o ile to możliwe).

Przejrzyjcie dokładnie dział, w każdym temacie numeru będzie dostępna okładka komiksu,link do jego pobrania, krótkie opisy i wiele więcej. Jak zwykle zachęcam Was do komentowania!
1. Kiedy ukaże się finalna wersja Voyagera?

2. Słyszałem, że trwają prace także już nad kolejną częścią. Czy jest jakiś z związku z tym progres?

3. Do czego służą słuchawki Shadow?

4. Czy OC Scath i Brenna są związane z NW i czy odegrają jakoąkolwiek istotną rolę?
66.media.tumblr.com/de904451f273a5ed765f3c0477f92de9/tumblr_mrqwojJ5x71r79t1go1_500.gif
Sulik napisał(a):

1. Kiedy ukaże się finalna wersja Voyagera?

2. Słyszałem, że trwają prace także już nad kolejną częścią. Czy jest jakiś z związku z tym progres?

3. Do czego służą słuchawki Shadow?

4. Czy OC Scath i Brenna są związane z NW i czy odegrają jakąkolwiek istotną rolę?


Wooow... Nie, nie, po prostu nie wierzę, że ktoś zapytał i taka reakcja. Miło widzieć w końcu jakieś zapytania.

1. Przerwałam pracę. Nie umiem podać konkretnego powodu. Chociaż... Chyba po prostu na jakiś czas odeszła mi ochota. Stale próbuję się zmotywować do pracy, malując różne obrazy.

2. Można rzec, że w temacie NW nastała cisza. Kiedy to się zmieni, nie wiem. W pewnym sensie ja blokuję cały projekt, bo jeśli nie wyjdzie mój numer, to i kolejne (prawdopodobnie) nie wyjdą. W styczniu, kiedy już wszyscy będą mieli czas, zorganizujemy naradę i obgadamy, co z tym dalej. Damy znać.

3. Swoje przemyślenia już pisałam na deviantarcie. A tak to pozostaje czekać, aż zajrzy tutaj For Bestia ;)

4. Scath jest postacią mojej bratanicy, Brenna - Mei. Obydwie nie mają nic wspólnego z NW.
Zmobilizowałam się do pracy, właśnie przerabiam dwie pierwsze strony drugiej części. Komiks będzie utrzymany w prostym stylu, ale już nie będzie wyglądał tak banalnie, jak pierwsza część. Rozwiązałam problem.
Niedługo wstawię trzy pierwsze strony i od tego momentu każda kolejna będzie wydawana co tydzień. To będzie jednak najlepsze rozwiązanie, no i ponadto zrobi się żywiej na stronie - będzie więcej newsów.
Później wszystko się zbierze i wyda w formie pdfa.
Planuję też odnowić pierwszą część, ale to w przyszłości. Najpierw priorytety.



EDIT: Idzie tak dobrze, że wszystkie trzy strony będą gotowe już na jutro Robin :)
Edytowane przez Gwiazdeczka dnia 2016-01-02, 15:00
Życzę powodzenia no i najwyższa pora, bo dotąd tempo numerów pozostawało wiele do życzenia i wypada naprawić ten błąd w przyszłości. Dobrze byłoby pracować nad kilkoma numerami jednocześnie, a nie czekać na kolejkę.

Z drugiej strony, powtarzam po raz kolejny, nie staraj się robić z komiksu jakiegoś arcydzieła - za dużo pracy i czasu na to. Myślę, że większość się ze mną zgodzi - lepiej zobaczyć komiks ze zwykłymi kolorami, niż czekać miesiące na efekty. Powodzenia!

Reyze SmileDA SmirkingKira HappySilent WinkShadow Happy

Jeszcze co do wcześniejszego zapytania:
@Sulik mogę zdradzić, że mamy w miarę rozsądnie przemyślane scenariusze. Z tego co pamiętam numerem 3 zajmie się Kira, a 4 Silent. Niestety na chwilę obecną brakuje nam organizacji i czasu (szczególnie w tym miesiąciu - ja i For, np. jesteśmy za granicą, reszta też ma swoje zajęcia).
Ze swojej strony postaram się namówić Silenta do kontynuowania historii na blogu NW Genesis jeśli jesteś zainteresowany. Plastycznie raczej się nie nadaję do niczego, ale kto wie. Może coś małego uda mi się zrobić.
Dzięki wielkie Robin :) Właśnie już sobie dokładnie wszystko przemyślałam i zainspirowałam prostymi pracami. Od razu lepiej się pracuje i są chęci.
Bardziej wymagający styl zostawiam do okładek i randomowych artów Bestia ;)

Właśnie, zapraszamy w ogóle na Genezę NW. Mile widziane komentarze i fajnie by było, gdyby ktoś napisał, czego chciałby więcej w opowiadaniach, w sensie czy zwiększyć dawkę akcji, jakieś relacje, śmieszne momenty... Wszystko, by po prostu zainspirować pisarzy, wzbogacić historię Robin :)
Sulik napisał(a):
3. Do czego służą słuchawki Shadow?


Nigdy nie sądziłam, że ktokolwiek o to zapyta, ale chętnie odpowiem Gwiazdka :D

Shadow nie jest do końca człowiekiem. Właściwie to jej DNA bardziej przypomina motyle niż ludzkie, czego nie można powiedzieć na pierwszy rzut oka. Słuchawki są związane z jedną z jej zdolności. Mogę lekko coś namieszać, bo nie mam dostępu do mojego laptopa, gdzie miałam notatki na ten temat: motyle są wrażliwe na fale dźwiękowe i drgania powietrza, tak samo jest z Shadow. Jej słuchawki chronią ją przed kompletną utratą słuchu i ogłupieniem, wywołanym przez miejski zgiełk. Przydają się też w zimniejszym klimacie, osłaniając uszy (Shad jest stworzeniem zmiennocieplnym, tak samo jak motyle, dlatego tak ważny dla niej jest stały dostęp do ciepła) i mają wbudowany komunikator, by mogła łatwo kontaktować się z resztą drużyny. Shadow Happy

(Hm. Jestem prawie pewna, że coś pominęłam)

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
Luzik, jak sobie coś przypomnisz, to dopiszesz Bestia ;). Generalnie dzięki, że napisałaś. Im więcej o Shad, tym lepiej, a ta wiedza bardzo się przyda do akcji w komiksie (no i mnie do artów xd), bo dotychczas w sumie niewiele wiedzieliśmy. Właśnie, ważna sprawa: Jak jest z tą magią cieni? Bo o tworzeniu cieni wiemy, ale o ile pamiętam, to było coś w storyboardach o telekinezie jeszcze, sufit się walił... <Ten storyboard chyba i tak jest unieważniony, więc mogę paplać co nieco tutaj XD>
Hahaha, w takim razie mamy pierwsze zadanie dla DA. Nie obraź się jak przypadkiem twoja postać dostanie w słuchawki z łuku DA Smirking
Zwinny napisał(a):

Hahaha, w takim razie mamy pierwsze zadanie dla DA. Nie obraź się jak przypadkiem twoja postać dostanie w słuchawki z łuku DA Smirking


Menda Bestia :P Nie obraź się, jak twoja postać oberwie za coś takiego pięścią w nos.

Gwiazdeczko: wtedy Shad nie była jeszcze tak dopracowana jak jest teraz, a słuchawki były tylko dla picu Bestia ;) za tydzień wracam do domu, wtedy pokopię w zapiskach i prześlę wam wszystko, co tylko znajdę, okej? Na telefonie nie mam jak tego odtworzyć.

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
Jest tyle aplikacji, że w praktyce odtworzysz każdy format Bestia :P
Zwinny napisał(a):

Jest tyle aplikacji, że w praktyce odtworzysz każdy format Bestia :P


Miałam na myśli odtworzenie informacji z pamięci Bestia ;) Silentowi przesyłałam chyba raz ten plik na gg, poszukam jeszcze.

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
Forsaken napisał(a):

Gwiazdeczko: wtedy Shad nie była jeszcze tak dopracowana jak jest teraz, a słuchawki były tylko dla picu Bestia ;) za tydzień wracam do domu, wtedy pokopię w zapiskach i prześlę wam wszystko, co tylko znajdę, okej? Na telefonie nie mam jak tego odtworzyć.


Jasne, zero pośpiechu Shadow Happy
Sulik napisał(a):

2. Słyszałem, że trwają prace także już nad kolejną częścią. Czy jest jakiś z związku z tym progres?


Sulik, w ostatnich dniach organizacja przeszła dość istotne zmiany. Między innymi numer o Dark Archerze ukaże się wcześniej (będzie #3, pierwotnie był planowany jako 4 numer). Przeszedł istotne zmiany w kwestii scenariusza, który został napisany przeze mnie całkowicie od nowa i myślę, że jest o niebo lepszy od poprzedniej wersji. Jakie to zmiany, nie zdradzę. O czym będzie, też nie.
Rysunkami za to zajmie się Silent.
Plusy są takie, że prace nad tym numerem (i nie tylko) są prowadzone równolegle, więc nie ma blokowania kolejki.
Czy skoro Shadow ma DNA motyla, to czy potrafi tkać nici, aby zawijać się w kokon?
66.media.tumblr.com/de904451f273a5ed765f3c0477f92de9/tumblr_mrqwojJ5x71r79t1go1_500.gif
Sulik, nie jesteś jedyną osobą, którą nurtuje tak wiele pytań. Ale pozostawmy tą kwestię za sobą, a tak w skrócie to dołączam się do pytania.
XD

Shadow jest niezbyt precyzyjnie opisaną postacią, pod względem mocy mówiąc szczerze i Forsaken ogólnie chyba też jest trochę zagubiona w związku z motylim DNA, więc po prostu może należy potraktować fascynację motylami na luzie, bo trudno sobie wyobrazić jej normalne funkcjonowanie z czujkami smakowymi na palcach albo postrzeganiem świata wzrokiem motyla.
Sulik napisał(a):

Czy skoro Shadow ma DNA motyla, to czy potrafi tkać nici, aby zawijać się w kokon?


Nope, tego nie umie.

Elfie: to, że nie potrafisz dokładnie czytać, to nie moja wina Bestia :P Pisałam już, że jej moce się dopiero rozwijają i postrzeganie świata w taki sposób, jak motyle czy receptory smakowe pojawią się później. Z tego, co też pamiętam, tłumaczyłam również osobom pracującym przy komiksie, jak sobie z tym radzi Bestia :P

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
Zwinny napisał(a):

Sulik, nie jesteś jedyną osobą, którą nurtuje tak wiele pytań. Ale pozostawmy tą kwestię za sobą, a tak w skrócie to dołączam się do pytania.
XD


Więc też zastanawiasz się czy Shadow wykluła się z jaja, czy jak była mała czołgała się na brzuchu i jadła kapustę, czy ma arachnofobię i czy w ciemnościach lgnie do źródła światła?
66.media.tumblr.com/de904451f273a5ed765f3c0477f92de9/tumblr_mrqwojJ5x71r79t1go1_500.gif
Sulik napisał(a):

Zwinny napisał(a):

Sulik, nie jesteś jedyną osobą, którą nurtuje tak wiele pytań. Ale pozostawmy tą kwestię za sobą, a tak w skrócie to dołączam się do pytania.
XD


Więc też zastanawiasz się czy Shadow wykluła się z jaja, czy jak była mała czołgała się na brzuchu i jadła kapustę, czy ma arachnofobię i czy w ciemnościach lgnie do źródła światła?


Zaczynam poważnie bać się waszych fascynacji. XD

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
Coś w ten deseń. Próbowałem zrozumieć jeszcze jak działają moce cieni, ale poddałem się kiedy się dowiedziałem, że czerpią energię ze światła a nie ciemności.
Była jeszcze debata dotycząca tego, że ciemność też jest cieniem, ale For ma inną wizję.

Forsaken napisał(a):

Elfie: to, że nie potrafisz dokładnie czytać, to nie moja wina Bestia :P Pisałam już, że jej moce się dopiero rozwijają i postrzeganie świata w taki sposób, jak motyle czy receptory smakowe pojawią się później. Z tego, co też pamiętam, tłumaczyłam również osobom pracującym przy komiksie, jak sobie z tym radzi Bestia :P


To nie zmienia faktu, że nadal nie jestem sobie w stanie wyobrazić wykorzystania tych mocy w praktyce, dlatego może lepiej nie ruszać tego wątku w komiksie Bestia :P

"Mmm! Posmakuj mojej pięści!"
Przejdź do forum: