Zobacz temat
Chciałbyś / chciałabyś zagrać w taką grę?
Tak! Tak! 100%[17 głosów]
Nie bardzo. Nie bardzo. 0%[0 głosów]
Głosów ogółem : 17
 
Stwórzmy coś razem
Witam wszystkich! Ponieważ na serwisie zbiera się coraz więcej uzdolnionych użytkowników, chciałbym wyjść do osób chętnych z propozycją wspólnego stworzenia gry.

Jak ja to widzę:
Gra byłaby początkowo single-player, a docelowo MMO w grafice orthogonalnej 2D, czyli mniej więcej w takiej jak w pokemonach z Game Boy'a Advance. Tematyka gry oczywiście bohaterowie kontra złoczyńcy. W grze rodzimy się w mieście wybranej frakcji, jako początkująca postać, która musi zbierać nagrody i doświadczenie aby móc zbudować własną bazę i zdobywać kolejne umiejętności. Będą misje, walki z innymi i masa przedmiotów do kupienia zarówno jeśli chodzi o akcesoria i kostiumy, jak i wyposażenie bazy.
Jeśli uda nam się osiągnąć to wszystko w wersji na jednego gracza, wtedy grę rozwiniemy aby można było grać wspólnie przez internet.

Teraz kwestia czego potrzebujemy, żeby to osiągnąć:

- kod - o to możecie być spokojni, sam się tym zajmę od początku do końca i to jest akurat najmniejsze zmartwienie całego projektu,

- dźwięki - również średnio istotne na tym etapie, ponieważ możemy się posłużyć darmową biblioteką efektów dźwiękowych,

- grafika - to jest całe sedno problemu, które należy podzielić na podkategorie dla uściślenia:

1. Sprite'y - czyli przede wszystkim wszyscy "aktorzy w grze". Zorganizujemy to tak, że kilka chętnych osób dostanie ode mnie bazy na których będą pracować, czyli proste obrazki z animacją postaci. Potrzebne będą całe kolekcje różnych kostiumów i elementów stroju dla bohaterów. Osobno fryzury, stroje, akcesoria i wszelkie dodatki.

2. Kafelki map - czyli wszystko co będzie się składało na plansze po których gracze będą się poruszać. O tym wystarczy trochę poczytać, i dość łatwo się je tworzy, a na początku możemy skorzystać z gotowych.

3. Efekty wizualne - czyli wszelkie animowane elementy w stylu wystrzałów, promieni, teleportacji itp. Nie są potrzebne od samego początku, ale znacznie uatrakcyjniają grę.

4. Obiekty interaktywne i elementy wyposażenia - czyli te kawałki plansz, które gracz będzie mógł zmieniać, np. kupując nowe meble do swojej bazy.

5. Jakieś dodatkowe elementy interfejsu lub obrazki np. intro z tytułem gry.

Chciałbym, żeby każdy napisał co myśli o pomyśle oraz, żeby wszyscy chętni jak najszybciej zgłosili się w tym temacie. Również osoby, które nie będą pracowały nad grą mogą się wypowiadać o tym co myślą o takiej produkcji i czy chciałyby w nią zagrać. Pomysły i sugestie również mile widziane.

Jeśli damy radę to wszystko zrobić, można w przyszłości grę udostępnić także na smartfony i tablety. Przede wszystkim potrzeba osoby chętne do pomocy z grafiką.

Wiem, że część z Was ma swoje projekty, ale czasem warto poświęcić czas wspólnej pracy w większym gronie, bo wtedy efekt prac jest jeszcze bardziej imponujący.

Chętnych proszę o kontakt w celu określenia kto miałby czym się zajmować.
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Hmm jakby co jestem chętny.

Co do grafiki, to z tego co wiem w pokemonach wypełniali tak jakby kolorami kratki i w ten sposób z mozaiki wychodził obraz postaci, lub obiektu. Rozumiem, że tu pracujemy w podobny sposób. Jaki program?

Co do jeszcze samej gry: Może MOBA? Ostatnio cholernie modne, a wydaje mi się, że nawet w płaszczakowatym 2D dałoby się ją efektywnie zrobić (np 2 umiejętności podstawowe i jedna ulti. Pasywki można pominąć ewentualnie)

RPGi ostatnio słabo się schodzą ;/

Chętny byłbym do grafiki rzecz jasna, ewentualnie do spraw typu Design postaci, Lore, misje, balans.
oi61.tinypic.com/2u93g8z.jpg
Super, nie wiem co to MOBA, myślałem o czymś w stylu multiplayerowe Legacy of Goku, jeśli kojarzysz tytuł (GBA). Typowy RPG to nie będzie bardziej coś na styku Tibia - Diablo tylko z akcją właśnie w stylu Legacy of Goku.

Grafikę robimy w czym chcemy, na bitmapach (PNG dokładniej), może być edytor sprite'ów, może być nawet Paint, najważniejsze żeby nie było kompresji (JPG) i żeby tło miało jednolity kolor, nie powtarzalny w sprite'ach (czyli np. różowy oznacza, że coś jest przezroczyste).

Połączony z 30.08.2014 16:42:49:
Zanim zaczniemy prace dam wam trochę materiałów pomocniczych, więc jeśli ktoś nie do końca czuje się na siłach, niech też się nie martwi specjalnie, będzie czas na poćwiczenie i ocenę swoich możliwości. Zresztą każda pomoc się przyda przy takim projekcie.

Połączony z 30.08.2014 16:50:51:
Zapomniałem dodać, że każdy kto będzie brał udział w pracach będzie mógł testować grę od samego początku jej powstawania, nie zależnie na jakim etapie prac będzie. To tak na zachętę Robin :)
Edytowane przez Silent dnia 2014-08-30, 16:50
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Nie znam tej gry niestety, na GBA grałem w platformówki i właśnie w poki.

MOBA przykłady: League of Legends, DOTA, Smite, Heroes of The Storm.

Gatunek gry typu PvP (Player vs Player).

Gracze wybieraliby postaci, stworzone przez nas. Każda postać miałaby unikalny zestaw umiejętności (jak już wspomniałem proponuję 2 zwykłe i jedną specjalną, bardziej potężną).
Można by to zrobić klasycznie w formie równej liczby graczy po obu stronach walczących o zniszczenie bazy przeciwnika. Do baz prowadzą aleje wyłożone wieżami strażniczymi. Bazy wysyłają małe jednostki, które wspomagają graczy w natarciu na wrogą bazę. Zabijanie ich, graczy (spokojnie będą mieli respawn), niszczenie wież daje złoto, za które można kupić przedmioty zwiększające statystyki na okres danej rundy.

Nie narzucam tego pomysłu, proponuje. Ostatnio taki model gry jest niezwykle popularny (League of Legends jest obecnie najpopularniejszą grą w którą gra około 7,5 milion graczy z całego świata w samej tej chwili, a każdego miesiąca gra prawie 70 milionów osóLuzak.
oi61.tinypic.com/2u93g8z.jpg
Silent napisał(a):

Super, nie wiem co to MOBA, myślałem o czymś w stylu multiplayerowe Legacy of Goku, jeśli kojarzysz tytuł (GBA). Typowy RPG to nie będzie bardziej coś na styku Tibia - Diablo tylko z akcją właśnie w stylu Legacy of Goku.



I w sumie też od początku tak sobie tę grę wyobrażałam. Myślę, że mogłabym jakoś pomóc graficznie.
Jestem bardzo za, ja najchętniej pomogę przy "aktorach", tylko powiedzcie mi, co i jak Gwiazdka :D
38.media.tumblr.com/f1fde7f034f5a89eccbb0b44d759441e/tumblr_njh0h9RRuh1u3raf6o4_250.gif
juzek1000 napisał(a):
MOBA przykłady: League of Legends, DOTA, Smite, Heroes of The Storm.

Gatunek gry typu PvP (Player vs Player).

Gracze wybieraliby postaci, stworzone przez nas. Każda postać miałaby unikalny zestaw umiejętności (jak już wspomniałem proponuję 2 zwykłe i jedną specjalną, bardziej potężną).


Nie grałem w żadną z tych gier, ale wiem już o co chodzi. Tak coś w tym stylu tylko że PvP ma być częścią gry, ale w momentach kiedy np. nie będzie dużo graczy na serwerze chcę żeby można było robić proste misje, żeby nikomu się nie nudziło.

Połączony z 30.08.2014 17:00:19:
Kira napisał(a):

Jestem bardzo za, ja najchętniej pomogę przy "aktorach", tylko powiedzcie mi, co i jak Gwiazdka :D


Wszystkie informacje dostaniecie jak tylko zbierzemy odpowiednią liczbę osób. Cieszy mnie, że jest takie zainteresowanie z Waszej strony. Robin :)
Edytowane przez Silent dnia 2014-08-30, 17:00
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Dreamfire, T-Slade i Sladygaga mogą znaleźć się w tej grze?
Jeśli ktoś zrobi ich fryzury i stroje to jak najbardziej.
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Spoko. Pracuje nad serią o Dreamfire. Nawet jest taki temat na forum. Niedługo pokaże wam jak wyglądają.
Postaram się może jeszcze dzisiaj wstawić mały kurs wprowadzający, żeby łatwiej Wam było zrozumieć na czym dokładnie będą polegać prace.
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Jak mówiłam, można na mnie liczyć, tylko trzeba mnie nauczyć.

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
Ok, znalazłem sprite'y, które przerobię na bazę pod postacie, szykuję też testową wersję, na której będziecie mogli sprawdzać na razie jak wyglądają Wasze kreacje, jak już to będzie gotowe, napiszę kurs z objaśnieniem co i jak. Chwilowo musicie poczekać przynajmniej aż przygotuję bazy.
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Gwiazdka :D Gwiazdka :D To super Gwiazdka :D Gwiazdka :D
38.media.tumblr.com/f1fde7f034f5a89eccbb0b44d759441e/tumblr_njh0h9RRuh1u3raf6o4_250.gif
Świetny pomysł! Niezbyt się znam na tworzeniu gier, ale gdybym graficznie mogła coś zaprojektować i by mi pokazano jak, to mogę pomóc. Robin :)
dl.getdropbox.com/s/u4ue05bgn09v1b7/Raven_podpis.png


"- (...) Uczymy się z tym żyć. Lecz jeśli to jest bohaterstwo, to dlaczego czuję się taka zbrukana?
- Ponieważ jesteś tutaj. (...) Bohaterstwo jest czymś, czego gdzieś daleko dokonuje ktoś inny. W osobistym odczuciu jest tragedią."
Hej Silent. Potrzebujesz muzyki do gry. Bo w razie czego mam na zbyciu parę moich kawałków które idealnie nadawały by się do gry.

Połączony z 01.09.2014 11:52:56:
Hej Silent. Potrzebujesz muzyki do gry. Bo w razie czego mam na zbyciu parę moich kawałków które idealnie nadawały by się do gry.
Edytowane przez TypowySlade dnia 2014-09-01, 11:52
BTW, ja też chętnie pomogę w czymś, jak będę wiedziała jak.

All hail Trigon
Osobiście nie znam się na takich rzeczach, ale myślę, że to świetny pomysł! I jak tylko gra pójdzie mi na lapku, to chętnie w nią zagram. Robin :)
titansgo.pl/upload/img/61977a7be1f5b.jpg
Super, cieszę się, że jest tylu chętnych. Kurs zrobię jak tylko skończę bazy, co w tygodniu może mi zabrać więcej czasu, więc spodziewajcie się na weekend.

@TypowySlade - możesz wysłać mi jakieś próbki, muzyka oczywiście się przyda.

@Meia - Pixel art w rozmiarach 32 x 32 nawet specjalnie nie wymaga umiejętności rysowniczych, więc każdy powinien sobie poradzić, zakładając, że poświęci na to trochę wolnego czasu.

@Kibo - gra powinna pójść bez problemu nawet na najsłabszym laptopie, a jak nie to zawsze można poczekać na wydanie na smartphone'y. (Dla użytkowników Windows Phone'a i Androida pewnie będzie najszybciej dostępne)
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
To super Silent. Mam na byciu mój autorski remix kawałka Skrillex - right on time. Nada się?
Przejdź do forum: