Zobacz temat
 
[WAŻNE] Prace nad serwisem :)
Ostatnio natrafiłem na dwa małe błędy:

W edytorze artykułów w redakcji, jest mały problem w dotyczący rubryki - tytuł artykułu. Nie można wpisać tytułu
dłuższego niż 60 - parę znaków.

Drugi problem natrafiłem przy prywatnych wiadomościach, przy przesyłaniu np. długich linków, okienko lekko się "rozjeżdża".
Z reguły przy przesyłaniu innych wiadomości, jest w porządku.

i65.tinypic.com/15miu7a.jpg

Tekst wykracza poza okienko. Po wysłaniu wiadomości, rubryka - nadawca, temat, jest przesunięta nieco w prawą stronę.
FoReVer
titansgo.pl/upload/img/5a3e4a47c39b6.jpg
@LaV cały edytor to jeden wielki niewypał Bestia :P Silent czy jest opcja powrócenia do starego? Komfort był o wiele większy, a zmiana chyba w sumie niepotrzebna. Poza automatycznym justowaniem to wszystko inne kuleje.

Co do linków, następnym razem spróbuj skopiować link bezpośredni po wyświetleniu obrazka w oryginalnym rozmiarze w osobnym oknie, bo linki od Google lubią się systematycznie rozjeżdżać, nie tylko w wiadomościach. Robin :)

@Silent
Nowy błąd - okienko w podesłanych artykułach jest strasznie wąskie, chyba ma z 200 pixeli (coś takiego jak wcześniej LaV pokazał na screenie) i utrudnia to w znacznym stopniu wprowadzenie zmian. Mogę też artykuł opublikować i później normalnie przejść do edycji, ale już wtedy to mnie zapisuje jako autora, a nie osobę, która artykuł wysłała. Ten błąd wcześniej w ogóle nie występował.

Połączony z 2016-08-09, 16:41:46:
Dlaczego widać tylko ostatnie 4 aktywnych tematów? Sprawdzałem w panelu i tak jak byk jest wskazane, że 5. (Zresztą można wybrać pomiędzy 5, 10 itd. więc swoją drogą jest to dziwne).
Edytowane przez Zwinny dnia 2016-08-09, 16:43
Coś się faktycznie porypało. Zaraz poszukam o co chodzi.
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Uwaga! 14.11.2017 miała miejsce duża aktualizacja na serwerze, która na pewno spowodowała gdzieniegdzie błędy w działaniu serwisu. Kluczowe jest szybkie wyłapanie i poprawienie tych błędów. Dlatego proszę wszystkich użytkowników o zgłaszanie jakichkolwiek problemów jak tylko się na nie natkniecie. Można to robić w tym wątku
Edytowane przez Silent dnia 2017-11-14, 23:23
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Jest problem z pisaniem postów, po kliknięciu wyślij nie pokazuje się ramka o dodaniu posta i nie jest on widoczny w ostatnio dodanych postach na stronie głównej . Mimo, ze w temacie znajduje się odpowiedź.

Połączony z 2017-11-19, 10:21:52:
Poprawione, jeśli jeszcze coś znajdziecie, dawajcie znać natychmiast
Edytowane przez Silent dnia 2017-11-19, 10:21
FoReVer
titansgo.pl/upload/img/5a3e4a47c39b6.jpg
hafexo 2017-11-25, 15:34:51
Wnoszę o udostępnienie opcji "wersja desktopowa" gdyż strona w wersji mobilnej na tabletach/telefonach z dużym ekranem jest kompletnie nie do normalnego użytku, a po zaznaczeniu opcji "wersja na komputer" jedyne co się dzieje to inaczej skaluje. Z góry dziękuję

Faktycznie, jeśli nie stanowi to problemu, przydałaby się możliwość wyboru między wersją na komputer a mobilną Robin :)
Gwiazdeczka napisał(a):

hafexo 2017-11-25, 15:34:51
Wnoszę o udostępnienie opcji "wersja desktopowa" gdyż strona w wersji mobilnej na tabletach/telefonach z dużym ekranem jest kompletnie nie do normalnego użytku, a po zaznaczeniu opcji "wersja na komputer" jedyne co się dzieje to inaczej skaluje. Z góry dziękuję

Faktycznie, jeśli nie stanowi to problemu, przydałaby się możliwość wyboru między wersją na komputer a mobilną Robin :)


Takiej opcji nie ma, strona jest wykonana w technologii responsywnej. Opcja wersja desktopowa dotyczy tylko stron, które były pisane "po staremu" i posiadają podwojone szablony dopasowane pod konkretne urządzenie. Zrobienie czegoś podobnego mijałoby się z celem.

Pisałem to już raz ale powtórzę jakby ktoś nie wiedział lub nie dostrzegł wcześniej:
Naprawienie jakichkolwiek problemów to jest chwila roboty, ale ja muszę najpierw wiedzieć i widzieć co mam poprawiać. Nie posiadam Waszych urządzeń i nie potrafię sam odtworzyć problemów które macie w sensownym czasie, więc zamiast kazać mi szukać po omacku, proszę żebyście wstawiali tutaj, w tym wątku screeny i opisy co Wam przeszkadza. Serio jeden wolny weekend i cała lista poprawek poleci, tylko trochę wysiłku włóżcie i opiszcie dokładnie co jest nie tak.
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
A więc już pokazuje o co chodzi.

Mój telefon ma rozdzielczość 1440x2900 i przekątną 5.7
Strona po włączeniu opcji "Dla komputerów" pokazuje się tak
i.imgur.com/e9l6HE3.png

Bez tej opcji strona wygląda identycznie z tym że po prostu czcionka i poszczególne elementy są na większym DPI.

"Kolumnowa" wersja jest beznadziejna do użytku bo żeby dotrzeć np do newsów czy czegokolwiek muszę scrollować na sam dół...
Dodam że zmiana skalowania czcionki na samym telefonie nie pomaga, a jak widać na załączonym obrazku mnóstwo by się jeszcze tam zmieściło.
Pierwsza rzecz, jak to poprawię - nie używać w ogóle "wersji na komputery".
Trochę się domyślałem, że chodzi o układ paneli. Próbowałem już z tym walczyć, ale z jakiś debilnych powodów nie udało mi się ich zamienić kolejnością, dlatego z tą kwestią musicie troszkę poczekać, bo za niedługi czas wrzucę nowy layout i tam już ten problem będzie wyeliminowany.
Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś uwagi, to bardzo proszę pisać i robić jak najwięcej screenów.

Połączony z 2018-02-11, 14:00:47:
Plan na ten tydzień ucieszy Zwinnego - planuję przywrócić edytor do stanu początkowego i popracować nad możliwością przestawienia paneli dla wersji na telefony. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Najważniejsze, żeby jakoś ułatwić pisanie artykułów.
Edytowane przez Silent dnia 2018-02-11, 14:00
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Przyszła mi na myśl taka propozycja, że można by było wprowadzić coś takiego, jak zawijanie/rozwijanie postów/komentarzy - nie żeby z automatu wszystkie na stronie się zawijały, ale przy pisaniu posta istniała taka możliwość, żeby to zrobić (checkbox i "Zwiń komentarz" ). Wtedy publikowany post jest zwinięty i inny użytkownik może sobie go rozwinąć. O ile jest to możliwe. Przydałoby się to w takich sytuacjach, gdy chce się coś zaspojlerować, a bywają tutaj takie tematy ;D
Bardzo dobry pomysł, w najbliższym czasie, dodam. Zrobię to w formie BB kodów i będą po prostu zwijane tagi
*spoiler*


Połączony z 2018-10-03, 19:10:31:
Gwiazdeczka napisał(a):

Przyszła mi na myśl taka propozycja, że można by było wprowadzić coś takiego, jak zawijanie/rozwijanie postów/komentarzy - nie żeby z automatu wszystkie na stronie się zawijały, ale przy pisaniu posta istniała taka możliwość, żeby to zrobić (checkbox i "Zwiń komentarz" ). Wtedy publikowany post jest zwinięty i inny użytkownik może sobie go rozwinąć. O ile jest to możliwe. Przydałoby się to w takich sytuacjach, gdy chce się coś zaspojlerować, a bywają tutaj takie tematy ;D


Zrobione:
*spoiler*

Edytowane przez Silent dnia 2018-10-03, 19:10
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Wow, szybko Ci to poszło Robin :O
*spoiler*
Nieźle, nawet obrazki działająGwiazdka :D

*spoiler*

FoReVer
titansgo.pl/upload/img/5a3e4a47c39b6.jpg
Kolejne usprawnienie - poprawiłem wstawianie obrazków w edytorze. Nie będą teraz przyjmować dziwnych proporcji i automatycznie będą się dopasowywać do rozmiaru ekranu. Oczywiście już wstawione obrazki będzie trzeba poprawić ręcznie.

Połączony z 2018-10-18, 14:10:42:
Zauważyłem, że strony typu BatCave itp. mają swoje newsy wyświetlane w androidzie i wiadomościach google. Skoro oni mogą to my też, także w najbliższym czasie zintegruję serwis z wiadomościami Google. Warto brać to pod uwagę przy pisaniu newsów, bo jakość teraz będzie miała trochę większe znaczenie.
Edytowane przez Silent dnia 2018-10-18, 14:10
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
A więc tak: ostatnio myśleliśmy nad jakimś chatem na serwisie. A że shoutbox jest w porządku, tylko dość niewielki, to można by było:
- dodać możliwość powiększenia go np. rozsuwając ramkę z shoutboxem lub dodać opcję otwierania go w osobnym oknie/minimalizowania
- i zrobić tak, żeby większa ilość wiadomości była widoczna w oknie (czasami tak zasuwamy z wiadomościami, że co chwila trzeba do archiwum zaglądać, a wiadomości w archiwum nie odświeżają się w czasie rzeczywistym Gwiazdka :D)

Bajerów związanych z wyglądem nam nie potrzeba (przynajmniej mówię tu za siebie) - ważne, żeby spełniał swoją funkcję i przede wszystkim prosty - nie chcemy cię zamęczać, Silent.

Wrzucam też to
Będzie trzeba zmodyfikować ankietę, i dodać opcję odpowiem później/wstrzymuję się od głosu. Albo coś w tym stylu.
Gwiazdeczka napisał(a):

Bajerów związanych z wyglądem nam nie potrzeba (przynajmniej mówię tu za siebie) - ważne, żeby spełniał swoją funkcję i przede wszystkim prosty - nie chcemy cię zamęczać, Silent.



też myślę, że wygląd serwisu jest ok.
mi się wydaję, że fajnie by też było, gdyby wiadomości prywatne były w takim stylu jak na facebooku, w formie takiego czatu, bo teraz są trochę jak na mailu, mam nadzieję, że wiecie o co chodzi
titansgo.pl/upload/img/61977a7be1f5b.jpg
Brzmi spoko, zaplanuję sobie to na któryś wolny weekend
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Aha i jeszcze tak mi się przypomniało, że przydałaby się opcja usuwania obrazków z własnej galerii w profilu
Dziś napotkałem jeden błąd, usterkę jeśli chodzi o forum, mianowicie o publikacje posta. Długo pisałem pewien post i samo go opublikowało. Usunąłem tamten post, ale sytuacja się powtórzyła
nasunęła mi się kolejna rzecz, drobnostka, o której chyba kiedyś wspominaliśmy.
brakuje emotki z serduszkami w oczach!
a normalne emoji nie działają na serwisie, więc ciężko jakoś to rozpracować Bestia -o-
titansgo.pl/upload/img/61977a7be1f5b.jpg
Przejdź do forum: