Zobacz temat
Manga cz Anime?
Manga Manga 29%[4 głosów]
Anime Anime 71%[10 głosów]
Głosów ogółem : 14
 
Manga czy Anime?
Jesteście bardziej za mangą czy anime?
Według mnie Anime jest fajniejsze choć większość i tak stawia na mangę Bestia :P
Edytowane przez Silent dnia 2010-03-11, 15:54
Pytanie powinno brzmieć: Co lubisz bardziej, ale niech będzie.

Ja jestem zdecydowanym zwolennikiem anime, albo raczej bardziej lubię oglądać kreskówki niż czytać to samo, lub mniej na papierze. Anime ma tą przewagę, że wielką ilość treści może przekazać w krótkim czasie.
Jak jest źle, moge zmienić, więc zmienić ;P?
(pytanie)
Jest ok.
Zdecydowanie też wolę anime niż mangę, chociaż jeżeli jest coś ciekawszego w mandze to od razu oglądam.
Edytowane przez Silent dnia 2010-03-11, 15:26
Ja też wolę anime, jednak manga to nieruchome rysunki, a jak ja bym przebrnęła przez tyle tomów serii Sailor Moon? xD Jednak oglądać jest łatwiej niż przeczytać, chociaż anime odbiera nam cześć własnych wyobrażeń o postaciach. a poza tym anime łatwiej znaleźć w sieci niż mangę. Zepsułabym sobie oczy albo zużyła cały toner w drukarce xD
Edytowane przez Silent dnia 2010-03-11, 15:38
Bo wiesz, ona nie chciała podbijać świata, chciała by ktoś podbił go dla niej, owinął w wielką czerwoną kokardę i dał jej w prezencie.
Nie chciała wiele, ona jedynie chciała mieć wszystko.
Chciała spokojnego życia, w którym bez przerwy będzie się coś działo.
Ja wolę mangę (Ha, jestem jedyna XD) Gdy oglądam kreskówki to tak, że przeleci i już koniec odcinka. A ja lubię sobie poczytać powoli, w swoim tempie, zatrzymać się, podumać nad pewnymi fragmentami, zwrócić uwagę na styl rysowania, kreskę... Dlatego też na ogół wolę komiksy niż ich filmowe adaptacje. Robin :) No, może z jednym wyjątkiem... Ale to nie ten temat, więc nie powiem Bestia :P W każdym razie stawiam na mangę.
Czyli że można już się brechtać?
No to brecht, brecht, brecht...

images.tinypic.pl/i/00738/y56b242ktyp6.png


Nadające się do oglądania filmy fantasy można policzyć na palcach... no, niech będzie, że dwóch rąk. Ale rąk pracownika tartaku.
A. Sapkowski
Bestia :P to jeszcze zagłosuj w ankiecie. XD
Wedle życzenia Bestia :P A jaka jest wasza ulubiona manga/anime? Moja to wspomniana już po wielokroć "Vampire Vampire". Za każdym razem, gdy ją czytam, ryczę ze śmiechu Gwiazdka :]
Czyli że można już się brechtać?
No to brecht, brecht, brecht...

images.tinypic.pl/i/00738/y56b242ktyp6.png


Nadające się do oglądania filmy fantasy można policzyć na palcach... no, niech będzie, że dwóch rąk. Ale rąk pracownika tartaku.
A. Sapkowski
Najbardziej lubie anime Sailor Moon i Dragon Ball. ale jak coś mi wpadnie w oko to też lubie to oglądać wiele razy.
Bo wiesz, ona nie chciała podbijać świata, chciała by ktoś podbił go dla niej, owinął w wielką czerwoną kokardę i dał jej w prezencie.
Nie chciała wiele, ona jedynie chciała mieć wszystko.
Chciała spokojnego życia, w którym bez przerwy będzie się coś działo.
A na to to zrobimy sobie osobny temat Gwiazdka :D
Mi się podoba i to i to xD
manga czy anime
to jakby ktoś zapytał mnie komiks czy kreskówka
ale jesli miałabym wybrać wole anime
kocham ten styl japońskiej sztuki
moje ulubione to
Vampire Knight, Bleach, Shakugan no Shana, Gensoumaden Saiyuki, Gunslinger Girl, Ayashi no Ceres, D.N.Angel
W sumie Manga też jest przecież fajna, moim zdaniem ma ciekawsze historie, ale nie jest kreskówką Raven :-[
Zależy jeszcze od tytułu. Niektóre praktycznie niczym się nie różnią, a inne są zupełnie odmienne.
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
ale manga tez fajna ;]
kiedys sobie czesto czytałam ,ale teraz jakos mi przeszło
Mi się osobiście po prostu nie chce czytać, wolę oglądać
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Manga ma ładniejszą kreskę od anime, ale wkurzające jest to, iż jest mniej dostępna niż anime. Poza tym najlepiej mi się czyta po polsku, bo lubię rozumieć wszystko i tak jest wygodniej. Osobiście jestem w posiadaniu tylko jednego tomiku ,,Vampire Knight", ale mam przyjaciółkę od której pożyczam tomiki 8D

Biorąc wszystko pod uwagę, stawiam na anime Bestia :P
img408.imageshack.us/img408/6597/iphonewallpapercolorful.png

poketech.net/small/19183.gifpoketech.net/small/20007.gifpoketech.net/small/19186.gif
Jak większość - anime.
Ale z dosyć głupiego powodu. Mam podzielną uwagę, w związku z czym po jednej stronie ekranu mam okienko z anime, a po drugiej stronie ekranu okienko notatnika... i tak, podczas oglądania piszę.
Czytając komiks nie mogłabym tego robić, więc kreskówki mają tutaj przewagę...

Nie przeszkadza mi to mieć w domu łądnego stosu komiksów (chociaż w życiu do końca uzbierałam tylko 3 serie pełne. Mam ambitny plan uzbierania sobie kiedyś na brakujące pięćdziesiat kilka tomów Naruto, ale to odleeeegły plan...)
Fanfiki moje

This is a violation of my civil rights! A man should be able to slaughter in peace!
Zdecydowanie anime.
Kocham Inazume Eleven Gwiazdka :D
i43.tinypic.com/2hpu7vt.png
Zapraszam na najlepszą stronę o kreskówkach Avatar legenda Aanga/Korry
http://avatarlege...l/news.php
Przejdź do forum: