Zobacz temat
 
Styl pisania - co poprawić?
I nie, nie chodzi mi tutaj o bloga (zresztą zawieszonego już od kilku miesięcy), ale o artykuły dodawane na serwisie. Bywa różnie, czasem jest o czym pisać i samo idzie, innymi razami muszę poszperać w poszukiwaniu ciekawego tematu i zredagować materiał. Ostatnio zacząłem dość często dodawać kolejne artykuły, ale trafiają się i te lepsze i te gorsze (pisane w różnych porach, niektóre kawał czasu leżały gotowe jako szkice). Jeśli spojrzycie na ostatnią piątkę ostatnio dodanych materiałów, to akurat świeżość i myślę, że ci, którzy je czytali wiedzą co w nich jest do poprawki. Jako, że chciałbym pisać dla Was coraz lepiej i ciekawiej proszę w tej kwestii o pomoc. Dlatego też będę wdzięczny bardziej za szczere opinie niż takie przesadzone wychwalanie.

Chciałbym też żebyście wybrali temat, na który miałyby pojawiać się kolejne artykuły. Aktualnie zajmuje się kategoriami:

- Streszczenia odcinków i recenzje filmów (animacje, filmy aktorskie)
- Biografie postaci (co prawda dopiero 1 taki materiał na moim koncie, ale mogę się pokusić o kolejne)
- Streszczenia komiksów (serie Teen Titans Go!, Teen Titans, Titans, The New Teen Titans)
- Young Justice wszystko co związane z serialem: wywiady, ciekawostki, opisy postaci (nie tak obszerne jak biografie), lokacje, organizacje itd.

Mile widziane kolejne propozycje. Za jakąkolwiek pomoc, poradę i szczerą opinię będę wdzięczny ;).
No i widzę, że olaliście mój temat :P Jeśli chodzi o kategorie artykułów to mam jeszcze jedno pytanie. Co myślicie o wprowadzeniu streszczeń (i być może krótkich recenzji) odcinków Young Justice?

Zastanawiam się też nad udostępnieniem samych polskich napisów do serialu.
Hm.. to może ja na pierwszy ogień Gwiazdka ^^'
Twój styl pisania jest na bardzo wysokim poziomie. Bardzo przyjemnie i szybko czyta mi się twoje artykuły. Nie popełniasz rażących błędów ortograficznych czy stylistycznych. A co najważniejsze świetnie opanowałeś pisanie streszczeń, czego ja do tej pory nauczyć się nie mogę xD W swoich pracach ujmujesz wszystkie istotne rzeczy dzięki temu po przeczytaniu nie zostaje żaden niedosyt i zarazem nie "przeciągasz" swojej pracy, nudząc czytelnika.
Masz płynny i lekki styl - właśnie taki lubię najbardziej.

Moim zdaniem w pierwszej kolejności powinieneś zając się streszczaniem i pisaniem recenzji poszczególnych odcinków Tytanów. No i może w między czasie kilkoma streszczeniami komiksów.
Zgadzam się - streszczenia pierwsza klasa! Widać, że wychodzi ci to porządnie i bez szwanku. Chciałabym tak dobrze pisać streszczenia, bo dotychczas wychodzi mi to nieciekawie, mianowicie jak już skończę, to zawsze muszę sprawdzać i coś dodawać, bo pomijam często najistotniejsze rzeczy. Także wielki szacun!
Dzięki za opinie Robin :) A powiedzcie jeszcze co w moich artykułach wam nie pasuje? Co byście chcieli do poprawki?

PS. Gwiazdeczka, co do tych streszczeń to jednak wystarczy niewiele żeby móc je porządnie pisać. Ja zaczynałem jeszcze gorzej niż ty (bazując się na tym co opisujesz), serio.
Edytowane przez Zwinny dnia 2011-08-25, 20:33
Mi w twoich streszczeniach wszystko pasuje. Szczegół po szczególe,wszystko,dosłownie wszystko dokładnie i bardzo dobrze opisane. Tu się zgadzam z Gwiazdeczką i Misery.
Ok, czyli rozumiem, że ogólnie jesteście nastawieni najbardziej na streszczenia żeby się pojawiały? Robin :)
Nie tylko. Znasz się na temacie i wiesz, o czym piszesz a to się liczy, jeśli chodzi o twórczość, że tak się wyrażę, specjalistyczną". Nie rozwodzisz się, nie przejaskrawiasz ani zbytnio ubarwiasz, a tego się głównie wymaga od piszących streszczenia i artykuły (jak to mówi moja była pani polonistka: "Przy recenzjach można się wygłupiać. Od streszczeń won!", czyli po prostu ma być zwięźle i na temat). Ja mam tendencje do zabarwiania i dlatego u mnie wszelkie opisy boleją.
Mówię ci, jak na nastolatka masz z pisaniem wszystko w porządku, a zajmujesz się gatunkami, które poetyckiej finezji i zdolności polonisty nie wymagają. To, co robisz, robisz świetnie.
Czyli że można już się brechtać?
No to brecht, brecht, brecht...

images.tinypic.pl/i/00738/y56b242ktyp6.png


Nadające się do oglądania filmy fantasy można policzyć na palcach... no, niech będzie, że dwóch rąk. Ale rąk pracownika tartaku.
A. Sapkowski
Zgadzam się z powyższymi wypowiedziami. Co do streszczeń odcinków- czekanie na nie jest moją ulubioną rozrywkąBestia :P
Tak sobie myślę, że może mógłbyś dorzucić opis postaci Dicka Graysona. ( Bo jest już Rachel, Gar, Gwiazdka i uważam te biografie z jedne z twoich najlepszych artykułów)
Dlaczego Robin? Bo jest ciekawą postacią, a poza tym ty wiesz jakie on miał relacje z Batmanem, dlaczego został Nightwingiem itd. Na pewno genialnie byś to napisał.
Pozdrawiam.
Ścieżki Przeznaczenia: Książę i Feniks
http://sciezki-pr...gspot.com/
No to będziesz jeszcze troszkę czasu miała na rozrywkę Bestia :P Planuje wprowadzić kolejne streszczenie dopiero 11 września, ale niewykluczone, że pojawi się kilka dni wcześniej.

Artykuł o Dicku pisałem już po kilka razy, ale widać, że mam w tej kwestii totalnego pecha. Pierwszy raz napisałem go w całości i myślałem, że już dodałem go na serwis więc wylądował w koszu. Na szczęście znalazłem go, a wtedy spostrzegłem, że trzeba mu dać kilka poprawek. Zapisanie niestety nie wyszło, a cały tekst został skasowany - i tak pierwszy raz mi go usunęło Cyborg :|

Po raz drugi za pisanie wziąłem się jeszcze przed wakacjami (albo na początku wakacji). Miałem to zapisane na moim laptopie, ale akurat pożyczyłem go matce, która wyjeżdżała do Niemiec i nadal tam siedzi, tak więc póki co nie ma sposobu na dodanie.

Trzeci raz był jeszcze niedawno, jednak siostra tak mi poprzestawiała pliki, że do tej pory znaleźć go nie mogę, a nawet nie pamiętam nazwy pod jaką go zapisałem. Na razie pisać po raz czwarty nie planuję.

PS. Moją biografią jest tylko artykuł o Speedy'm Bestia ;) Reszta to świetna robota Silenta i Neli.
Tak sobie myślę żeby od najbliższych kilku dni ruszyć z cotygodniowymi streszczeniami komiksów, a opisy odcinków (które zajmują znacznie więcej czasu) umieszczać co dwa albo trzy tygodnie. Co o tym myślicie?

Oczywiście w międzyczasie dodam również kilka innych materiałów, ale jako, że szkoła powróciła nie będą one tak regularnie pisane jak w sierpniu.

Zdaję sobie sprawę, że wybór komiksów jako główny temat do pisania może niektórym z Was nie pasować, ale postaram się podjąć wybór dobry dla wszystkich. Dlatego też proszę o opinię w postach i ewentualnie o podanie dalszych propozycji.
Jako, że nadal nie ma żadnych opinii prawdopodobnie od jutra startuję z cotygodniowymi opisami komiksów.

Streszczenia odcinków pojawią się raz lub dwa razy w miesiącu.
Edytowane przez Zwinny dnia 2011-09-10, 18:42
Przed chwilą właśnie udostępniłem nowy opis odcinka i dobrze by było gdybyście się wypowiedzieli na ten temat, gdyż lekko zmieniłem mój dotychczasowy styl pisania streszczeń. Artykuł napisałem nieco bardziej szczegółowo, ale recenzję za to dałem bardziej ogólną. To samo zrobiłem z oceną i krótkim podsumowaniem. Wiem, że mogą pojawić opinie typu"po co zmieniać coś co jest dobre?", ale takie eksperymentowanie czasem może dać dobre efekty Robin :) Jeśli jednak Wam się nie spodoba powracam do starego sposobu pisania.
Kolejne artykuły (przynajmniej te, których jestem autorem) będą publikowane w weekendy. Póki co mam prosty schemat miesięczny:

- 3 razy cykl "Komiks tygodnia" + 1 raz streszczenie odcinków

A odnośnie tego drugiego, mam pytanie - co myślicie o udostępnianiu również streszczeń z Young Justice?
Nie powiem, dobry pomysł, ale moje zdanie nic tu nie wniesie. Jeszcze inni użytkownicy musieliby wyrazić się w tej kwestii. Na tą chwilę się wstrzymuję, choć myślę, że starczą streszczenia odcinków o TT, w końcu serwis jak sama nazwa wskazuje - o nich. Ale jak powiedziałam, pomysł jest ok, na razie się wstrzymuję. Zobaczymy, co powie na to reszta (;
Ok, więc czekamy na dalsze opinie Robin :)
Przy okazji - jakie serie komiksowe najbardziej Was interesują? Zwykle zajmuje się:
- Teen Titans,
- Titans
- The New Teen Titans
- Teen Titans Go! (do opisania zostały historie z amerykańskiego wydawnictwa)

W razie czego mogę też zająć się innymi seriami.
Edytowane przez Zwinny dnia 2011-10-18, 16:34
Póki co najbardziej Teen Titans Go! i Teen Titans Robin :)
Teen Titans i hm... może The new Teen Titans? Te mi tak najbardziej do gustu przypadły XD
Ścieżki Przeznaczenia: Książę i Feniks
http://sciezki-pr...gspot.com/
The New Teen Titans zamierzam kontynuować, może nawet dzisiaj w nocy dodam nowy artykuł, a Ty wybierz inną serię.
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Ok, ostatnio właśnie czytałem dużo na temat tej serii i nawet gdzieś w necie natrafiłem na spolszczony komiks. Muszę przyznać, że całkiem niezły Robin :)
Przejdź do forum: