Zobacz temat
 
Twoja ulubiona książka?
"Zniszcz ten dziennik?", seriously...? Raven :-/

Jeśli o mnie chodzi, znam wiele ciekawych książek i wśród nich są moje ulubione.
Seria Millennium Stiega Larssona. Wśród podobnych książek nie znalazłam jeszcze niczego lepszego. Książki totalnie mnie wciągnęły ciekawie przedstawianą akcją oraz kreacją głównej bohaterki Lisbeth Salander. Miałam przy tych trzech potężnych tomach uczucie jak przy każdej dobrej książce - jednocześnie chcesz skończyć i nie chcesz skończyć. Bestia :P
LOTR - co tu dużo mówić?
Egipcjanin Sinuhe Miki Waltariego to powieść historyczna ukazująca nie tylko starożytny świat, ale traktująca także o wielu dziedzinach życia. Jest pełna trafiających w sedno refleksji. Naprawdę warto przeczytać, ale nie jest to raczej lektura dla młodszych.
Paradyzja Zajdla - Jeśli zna się oraz lubi Huxleya i Orwella, to po tę powieść sci-fi polskiego autora po prostu trzeba, prędzej czy później, sięgnąć. Ja trafiłam na nią przypadkiem podczas buszowania w Empiku. Zgarnęłam ją - zainteresowała mnie, ponieważ lubię podobne klimaty. Lekcje polskiego z serii "utopia/antyutopia" były jednymi z moich ulubionych. Podobała mi się wizja społeczeństwa, którą przedstawił Zajdel. Naprawdę warto, dobre sci-fi i nie tylko. Bestia ;)
Kiry Izmajłowej Mag niezależny: Flossia Naren, fantasy + kobieca, niezależna postać o wcale nie najmilszym charakterze + masa tajemniczych spraw do rozwiązania. To jest to, co lubię najbardziej.
Król Bezmiarów kolejne fantasy, ale w pirackich klimatach. Piraci - to mówi już samo za siebie! Bardzo lubiana przez Dev tematyka! Bestia ;)

Mam jeszcze inne ulubione powieści, ale starczy na jeden post. Robin :)
dl.getdropbox.com/s/u4ue05bgn09v1b7/Raven_podpis.png


"- (...) Uczymy się z tym żyć. Lecz jeśli to jest bohaterstwo, to dlaczego czuję się taka zbrukana?
- Ponieważ jesteś tutaj. (...) Bohaterstwo jest czymś, czego gdzieś daleko dokonuje ktoś inny. W osobistym odczuciu jest tragedią."
Och, jestem w swoim żywiole :D Uwielbiam książki maści wszelakiej - od romansu po horrory, na przyrodniczych nie kończąc :D W mym sercu jednak szczególne miejsce ma fantastyka i science-fiction. Uwielbieniem darzę 'Harry'ego Potter'a'. Pokochałam go od pierwszego zdania, pierwszego tomu. I mimo lat, mimo przeczytania każdej części po dziesięć razy i tak wracam do niego, aby przypomnieć sobie całą przygodę od początku... Ostatnio spodobała mi się trylogia 'Igrzyska Śmierci', pomijając przewidywalność jest naprawdę godna polecenia. Kilka razy złapałam się na rozmyśleniach na temat tego co ja bym zrobiła na miejscu głównej bohaterki, wczułam się w klimat niesamowicie. Ważny jest dla mnie także 'Hobbit' - mimo problemów z przeczytaniem początku, porwała mnie reszta. Skończyłam go w dwa wieczory, które były wypełnione najprawdziwszą magią. Choć wracałam do niego wielokrotnie, już nigdy nie czułam tego samego, a szkoda. Wciągnęłam się także w 'Percy'ego Jackson'a', któż by nie chciał być pół-bogiem? Akcja leciała bardzo szybko, nawet nie wiem kiedy odłożyłam 'Ostatniego Olimpijczyka', ale zarwanie kilku nocy było tego warte :D Kocham serię 'The Walking Dead', w sumie wszystko co z zombie jest świetne :D Poza książkami wymienionymi wyżej cenię sobie 'World War Z', 'Króla Magii', 'Krzyżaków', 'Złodziejkę Książek'(Płakałam jak nigdy), 'Złoty Kompas', 'Woda dla słoni', 'Oskar i pani Róża', 'Kod Lyoko: Podziemny Zamek', 'Feliks, Net i Nika'. Mam tego więcej, ale nie chce mi się już wypisywać :D
sweet dreams are made of this
Jejku jak tu wybrać? Kocham książki i czytam dosłownie wszystko co wpadnie mi w ręce, a wydaje się chociaż trochę interesujące. Najbardziej lubię literaturę: fantasy, kryminalną i thrillery psychologiczne(zwłaszcza książki Jeffrey'a Deaver'a).
Na szczęście wśród przeczytanych przeze mnie niezliczonych historii jedna się wyróżnia. Jest to "Przywoływacz dusz" Gaila Martina. Książka ta otwiera czterotomowy cykl zatytułowany "Kroniki Czarnoksiężnika".
Dlaczego jednak ją wybrałam?
1.Autor stworzył całkiem nowy świat funkcjonujący na zasadach podobnych do średniowiecza. Jest to oczywiście świat pełen magii.
2.Fabuła jest poważna, przedstawiony świat nie jest wyidealizowwny. Znajdziemy tam nie tylko magię, przyjaźń, lojalność, ale również ból i cierpienie.
3.Akcja toczy się w takim tempie, że nie ma mowy,aby czytelnik był chociaż przez chwile znudzony.

4.Tej książki nie da się dokładnie opisać. Po prostu TRZEBA ją przeczytać!
"Lesio" Joanny Chmielewskiej. Już dawno tak bardzo nie ryczałam ze śmiechu podczas lektury. Zrobienie bomby z budzika babci <3

66.media.tumblr.com/b5fea9afcdef6889f7efbcb856806929/tumblr_pxezjfEfAI1qf5hjqo5_540.gif
Art w avatarze: Raven by Gabriel Picolo
Jack London "Martin Eden".

Bardzo ciekawa książka o młodym żeglarzu, który postanawia się zmienić i zostać pisarzem z powodu ukochanej osoby. Droga do celu okazuje się trudna a podczas niej wiele rzeczy okazuje się być zupełnie innymi, niż wydawało się na początku.
66.media.tumblr.com/de904451f273a5ed765f3c0477f92de9/tumblr_mrqwojJ5x71r79t1go1_500.gif
Jedna książka ostatnio bardzo mi się spodobała "Siła serca kontra siła pięści"
mnie osobiście bardzo wciągnęła opowiada ona o chłopaku który wychował się na ulicy przyłączył się do "skinów" jakkolwiek to brzmi Bestia :P no i spędzał głównie czas na biciu innych i walczeniu z innymi gangami ale później zaczął się zmieniać...(głównie mówi o jego przeżyciach) w prawdzie jeszcze jej nie dokończyłam ale bardzo mnie wciągnęła polecam Robin B-)
Ostatnimi czasy przeczytałem sporo książek, z różnych gatunków, jednak największe wrażenie bezapelacyjnie zrobiło na mnie Zmartwychwstanie Tołstoja.
Zapraszam do sklepu JuliaStyle.pl
Książki, które lubię trudno zliczyć, ale na pewno wielbię serie: 'Wiedźmin' A. Sapkowski, 'Blask Corredo' A. Grzelak, 'Ten obcy' i 'Inna?' (Tylko dwie książki, więc nazwy serii nie ma) I. Jurgielewiczowej.
Moja ulubiona książka to metro 2033 Gwiazdka :D
Ulubiona książka... ,,Znak Ateny'' Rick Riordan Raven Raven :-/, bo
a) świetna fabuła i ulubieni bohaterowie (Percy, Ann Leo...) Booya!!
Luzak genialne dialogi i teksty (,,Oktawian idź spal swoje misie'' 8P, albo Każdy ma jakieś słabości.Ja na przykład jestem tragicznie zabawny i przystojny'' Gwiazdka :D)
c) zaskakujący koniec książki (bez spojlerów) 8O
d) akcja kręci się głównie wokół Annabeth Robin :)
Edytowane przez klaudiaslazyk1010 dnia 2015-12-08, 18:14
Moje ulubione książka to ,,Pilot i Ja" Adama Bahdaja.

Wspaniałe opisy krajobrazów, pełna akcji, doskonałych dialogów i potrafiąca chwycić za serce. Polecam.
oi61.tinypic.com/2u93g8z.jpg
Mam sporo ulubionych książek. Z dzieciństwa to "Mały Książe", Alicja z krainy czarów", w późniejszym czasie zaczytywałem się Hermanem Hesse. Polecam "Wilka Stepowego", "Sidharadha", "Gra szklanych paciorków".
Obecnie jestem pod wrażeniem książek Dana Browna, Stieg Larsson- Trylogia, Carlos Ruiz Zafón obecnie odnalazłem świetną pisarkę Camilla Lackberg i zaczytuję się w Księżniczce z lodu, świetnie się czyta, a jest to pierwsza z ośmiu części tej autorki. To tak pokrótce o tym co lubię czytać....
Edytowane przez Sasza dnia 2015-12-12, 17:46
Horror- Cmętarz Zwieżąt ( to nie jest błąd) Stephena Kinga
-ciekawa fabuła
-realistyczne opisy
-przyjemnie się czyta
-strach się bać
Polecam wszystkim zainsteresowanym twórczością Kinga Bestia ;) Sama zaczęłam od tej książki swoją przygodę z tym autorem i naprawdę polecam! Odradzam czytanie w nocy, ponieważ ciężko zasnąć xD
Mam sporo ulubionych książek, ale te które uważam za najbardziej warte przeczytania to "Zabójczy Księżyc" Nory K. Jemisin i 2 część "Mroczne Słońce" i kryminał "Lennox" Craiga Russella 3 tomowa książka.
Dużo ich jest, ale chyba najbardziej o Percym Jacksonie, Złodziej Pioruna i bogowie olimpijscy
I'm tired of being what you want me to be
Feeling so faithless
Lost under the surface
I don't know what you're expecting of me
Put under the pressure
Of walking in your shoes
Też bardzo lubię tę książki, ogólnie lubię książki Ricka Riordana.
Forsaken napisał(a):

Brakuje wam kryminałów? A czytał ktoś "Dziewczynę, która igrała z ogniem"?

Jestem świeżo po lekturze "Pierwsza noc pod gołym niebem". Strasznie mi się spodobało, bo w ciągu dwóch dni parka kilka razy ucieka przed policją, uwalnia zwierzęta z cyrku, bili się, brali udział w wyścigu... Nie chce mi się teraz wszystkiego opisywać, ale naprawdę warto przeczytać Robin :)


Połączony z 2015-12-12, 12:59:27:
Millenium czyli "Mężczyźni który nienawidzą kobiet". "Dziewczynie która igrała z ogniem" "Zamek z piasku który runął" jest wspaniałą trylogią szwedzkiego autorstwa. Utrzymane w podobnej konwencji są książki Camilli Lackberg. Kryminalna saga zaczynająca się od książki "Księżniczka z lodu" a składająca się z ośmiu książek obsypanych nagrodami zachwyciła mnie i dała mi wiele godzin przyjemności czytania. Zachęcam do sięgnięcia do książek tej autorki.
Edytowane przez Sasza dnia 2015-12-12, 17:35
Powiem wam szczerze (ale mnie za to nie zabijcie) nie mam ulubionej książki i tak szczerze mówiąc nie lubię czytać książek
Jedynie mangi lub komixy
Ja kiedyś też czytać nie lubiłam
I'm tired of being what you want me to be
Feeling so faithless
Lost under the surface
I don't know what you're expecting of me
Put under the pressure
Of walking in your shoes
A teraz??
Przejdź do forum: