Zobacz temat
 
Pomysły na rozbudowę serwisu
W związku z tym, że od marca rozpoczynamy prace na rozbudowę serwisu wpadłem na kilka pomysłów. Pierwszym i chyba najprostszym jest dodanie nowej kategorii artykułów w której to moglibyśmy umieszczać opisy i recenzje gier związanych z tytanami, Batmanem, Uniwersum DC itd. i może też niektóre dema do gier.
Można by też dodać opcję "losowe wideo",coś podobnego do "losowy obrazek" gdzie użytkownicy mogliby zauważyć filmiki dostępne na serwisie i się tym zainteresować.
Nie wiem czy to się przyda, ale do profilu każdego z użytkowników można by włączyć też opcję dodawania komentarzy. Oprócz tego może nowe rangi na forum by się przydały. Co do nazw nie mam pomysłów, ale chodzi głównie o ilość postów bo wszyscy aktywni użytkownicy mają więcej niż 1000 postów, a nawet ponad 2 razy tyle a z tego co zauważyłem rangi dochodzą do tysiąca.
Co do wyglądu wiem że to sporo roboty,ale mogła by być opcja wybierania nagłówków przez użytkowników tzn. trzeba by je zrobić i umieścić taką opcję gdzieś na serwisie gdzie użytkownicy mogliby wybierać jaki im odpowiada najbardziej. Jeszcze na święta czy ważne uroczystości można by robić takie osobne. Pamiętam jak na Wielką Noc w zeszłym roku obok nagłówka były kurczaki Bestia :P i czarno-biały serwis w związku z katastrofą Smoleńską. Coś podobnego mogłoby być na Boże Narodzenie(np. z Mikołajem czy prezentami do nagłówka), Prima Aprilis itd.
Pamiętam jak na początku serwisu był pasek powitalny. Zamiast niego można by zrobić pasek informujący o najnowszych wydarzeniach.
Teraz trochę nawiązując do treści - możemy zrobić oddzielną kategorię do informacji związanymi z nową produkcją YJ i to samo może do innych rzeczy.
Jak coś mi do głowy lepszego wpadnie to jeszcze napiszę.
Aha i że zapytam - na jakim poziomie są prace związane z grą tekstową?
Ok,wyraźcie swoje opinie co o tym sądzicie i dawajcie tutaj też swoje pomysły. Na początek niczego sam nie tworzę. Najpierw chcę trochę poznać ogólnie co myślicie o pomysłach więc proszę o szczere wypowiedzi.
Edytowane przez Zwinny dnia 2011-03-15, 17:23
Większość, z tego co wymieniłeś już faktycznie brałem pod uwagę. Prawdopodobnie wszystkie te rzeczy zrobię, może poza skórkami, bo to sporo roboty, ale zobaczymy jeszcze.

Gra była zaczęta i jeśli miał bym ją zrobić, to chyba zaczął bym od początku, tym bardziej że od tamtej pory się sporo nauczyłem i może poszło by dużo szybciej i w efekcie gra była by ciekawsza.
Gdyby nie to, że mamy mało użytkowników, mógł bym się pokusić o napisanie gry MMO graficznej, ale póki co mamy za mało osób.

Akcenty okazjonalne postaram się dodać.

Czekam na kolejne pomysły.

Aha i jeśli ktoś jest chętny to może wymyślić nazwy dla nowych rang.


Update: z komentowania profili użytkowników jednak zrezygnujemy, bo pewnie nie każdy sobie tego życzy, a poza tym za duży bałagan by się zrobił.
Edytowane przez Silent dnia 2011-03-08, 17:15
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Na razie nie jest to jakiś powalający pomysł, ale może by zwiększyć rozmiar avka w edycji profilu do 50 kb? Bo ja żeby dodać z powrotem starego musiałem mu najpierw Print Screena zrobić i dopiero dałem radę go umieścić Bestia :P
Jeśli chodzi o funkcje, to w artykułach można by umieścić strzałki. Polegało by to na tym, że klikając na strzałkę w lewo/prawo przenosiło by nas do poprzedniego/następnego artykułu, a przynajmniej do treści o tej samej kategorii. Pomysł według mnie taki sobie, ale zaoszczędziło by się poszukiwań nowych materiałów, a użytkownicy mogliby swobodniej poruszać się wśród treści.

Może gdzieś na stronie dałoby się umieścić muzykę z tytanami itd. tak jak tu http://www.titans.../audio.php , żeby każdy jakby chciał mógł odsłuchać i wybrać najciekawszą. Tylko żeby nie włączała się sama, bo z tego co wiem taki problem już kiedyś był.

Co do treści, to pytanie kierowane głównie do użytkowników - co myślicie o umieszczaniu recenzji i opisów odcinków z: Young Justice, Batman:The Brave and The Bold i kilku nawiązań do dawniejszych serii ,np. Batman of the future ( 2000 r.), albo jeszcze o artykułach typu "serial vs serial" czy "film vs film"?
Edytowane przez Zwinny dnia 2011-03-09, 16:49
Można gdzieś wsadzić opcję "Kalendarz" która polegałaby na przypominaniu użytkownikom daty o najbliższych premierach i emisjach seriali animowanych i filmów.

Co do przyciągania osób na serwis polecałbym wymianę bannerów z innymi dużymi stronami o DC. Typu Batcave, DC Comics, Daily Planet itd. Tu jest przykładowy link http://batcave.st...id=wymiana

Aha, jakie są jeszcze planowane zmiany w serwisie? Łatwiej wtedy będzie mi się orientować w pomysłach.

Zauważyłem też, że edycja ankiet ( w postach ) zawiera jakiś błąd, ponieważ pytanie nie chce mi się zmienić. Nie jest to nie wiadomo jaki problem, ale może trochę przeszkadzać http://titansgo.c...ead_id=106

Już działa, ale żeby zmienić pytanie musiałem się trochę namęczyć. W edycji pytania ankiety prostsze byłoby dodanie przycisku Aktualizuj.
Edytowane przez Zwinny dnia 2011-03-12, 14:57
Zwinny napisał/a:
Co do treści, to pytanie kierowane głównie do użytkowników - co myślicie o umieszczaniu recenzji i opisów odcinków z: Young Justice, Batman:The Brave and The Bold i kilku nawiązań do dawniejszych serii ,np. Batman of the future ( 2000 r.), albo jeszcze o artykułach typu "serial vs serial" czy "film vs film"?




Nela może se mówić, ale Nela mówi NIE.

NIE, NIE , NIE, NIE , NIE !!
Nie Zwinny, nie tego chcą fani i tutaj cię zmartwię bo się mylisz.
To fanserwis TT i założe sie,że ktoś kto zna MT tylko z kreskówki i
to w dodatku nie wszystkie odcinki
nie ma pojęcia co oni mają do Batmana, Supermana, YJ
NIE.

Na serwisie trzeba właśnie działać pod kątem artykułów o takich
kreskówkowych Tytanach, a nie o ich powiązaniach.
To bardziej ciekawi Fanów, a chyba nalezy robić to czego
oni chcą, serwisy o Batmanie pewnie też są, więc jak kogoś
coś takiego interesuje to poszuka na serwisie o Batmanie, a nie
o Młodych Tytanach raczej, nie? Bestia :P
'Przyjaciele są tyle warci, ile po nich pozostaje'.
http://raven-mlod...g.onet.pl/
.
______________________________
"You say you're not gonna fight
'Cause no one wanna fight for you
And you think there's not enough love
And no one to give it to
And you're sure you've hurt for so long
You've got nothing left to lose
So you say you're not gonna fight
'Cause no one wanna fight for you."
Nela napisał/a:

Nela może se mówić, ale Nela mówi NIE.

NIE, NIE , NIE, NIE , NIE !!
Nie Zwinny, nie tego chcą fani i tutaj cię zmartwię bo się mylisz.
To fanserwis TT i założe sie,że ktoś kto zna MT tylko z kreskówki i
to w dodatku nie wszystkie odcinki
nie ma pojęcia co oni mają do Batmana, Supermana, YJ
NIE.

Na serwisie trzeba właśnie działać pod kątem artykułów o takich
kreskówkowych Tytanach, a nie o ich powiązaniach.
To bardziej ciekawi Fanów, a chyba nalezy robić to czego
oni chcą, serwisy o Batmanie pewnie też są, więc jak kogoś
coś takiego interesuje to poszuka na serwisie o Batmanie, a nie
o Młodych Tytanach raczej, nie? Bestia :P


Ok, thx za wypowiedź. Co prawda pisząc o tych artykułach myślałem głównie o tych dawniejszych użytkownikach, którzy znają porządnie świat Tytanów i również innych superbohaterów z DC, ale masz rację ponieważ większość naszych użytkowników stanowią nowi fani.

Jednak trzeba pamiętać, że Młodzi Tytani to już "zawieszony" projekt. Niestety aktualnie nie wychodzą nowe serie (chyba że CN w końcu piątą puści) ani filmy, więc jedyne co zostaje do zrobienia o tytanach to opisy postaci, odcinków i miejsc.

Macie jakieś pomysły? Nawet najdrobniejsze wrzucajcie tutaj.
Edytowane przez Zwinny dnia 2011-03-12, 09:34
Co racja to racja, ale no. z Umiarem Bestia :P
Jak tu wrzucisz jeszcze z jakiś 5 artykułów o Batmanie
czy tym podobne to twój dom nawiedzą jajka i pomidory XD.

Co do rzeczy do zrobienia o Tytanach to opisy postaci,
odcinków, miejsc to nie jest do zrobienia a jedno popołudnie
tylko troche czasu minie zanim to wszystko się pojawi, więc
można powiedzieć że o MT dość troche jeszcze jest do zrobienia, mimo że jak powiedziałeś to już "zawieszony projekt".
W sumie z takich innym rzeczy oprócz Tytanów to na serwis
niech wpadają też rzeczy o YJ. Niewiem, z czasem może dokładniejsze opisy
postaci, odcinków, jakieś galerie czy coś.
Edytowane przez Nela dnia 2011-03-12, 12:43
'Przyjaciele są tyle warci, ile po nich pozostaje'.
http://raven-mlod...g.onet.pl/
.
______________________________
"You say you're not gonna fight
'Cause no one wanna fight for you
And you think there's not enough love
And no one to give it to
And you're sure you've hurt for so long
You've got nothing left to lose
So you say you're not gonna fight
'Cause no one wanna fight for you."
Nela napisał/a:
W sumie z takich innym rzeczy oprócz Tytanów to na serwis
niech wpadają też rzeczy o YJ. Niewiem, z czasem może dokładniejsze opisy
postaci, odcinków, jakieś galerie czy coś.

No ja się postaram Bestia ;)
Kolejna porcja pomysłów:
-Licznik, czyli odliczanie do premiery serialu, filmu
-Ostatnio zarejestrowany użytkownik
Już kilka razy zauważyłem, że niektóre osoby rejestrowały się i dodawały SPAM w paru komentarzach. Dzięki tej opcji łatwiej by było ich znaleźć i zbanować
-Przeglądanie strony
Nie jest to zbytnio potrzebne, ponieważ jak wiadomo służy do tego "Ostatnio widziani", ale nie pokazuje czy są jacykolwiek goście na stronie więc można dodać taką opcję, a przynajmniej na forum
-Komentarze
Wchodząc w profil użytkownika widzimy ilość dodanych przez niego komentarzy, ale nic więcej. Ta opcja polegałaby na wyświetlaniu komentarzy dodanych przez daną osobę.
-Co robi użytkownik
Nazwa mówi sama za siebie. Klikając na profil użytkownika widzielibyśmy też co robi, np. odpisuje w dziale... ; przegląda wątek... ; itd.
-Kolor strony
Czyli dostępna gdzieś opcja zmiany koloru strony według własnych preferencji. Nie polegałaby na ustawieniu innych skórek, tylko zmianie koloru strony, np. z niebieskiego na zielony
-Kanały
Chyba nie będzie można umieścić czegoś takiego na serwisie, a zresztą jest do tego telewizja. W razie czego pisze o co chodzi. Można by umieścić kilka kanałów typu CN na stronie i zarejestrowani użytkownicy mogliby śledzić aktualne seriale emitowane jest w TV.
-Gadżety i pobieranie
"Gadżety" - tak można by nazwać niecodzienne funkcje, które pojawiałyby się na serwisie z okazji ważnych wydarzeń. Pobieranie - czyli dział download z którego zarejestrowane osoby będą pobierać dostępne media z Tytanami itd.
-Artykuły specjalne
Nietypowe artykuły dostępne dla zarejestrowanych, typu nauka języka Tamaranskiego. Pamiętam, że Błyskawica coś takiego prowadziła i za jej zgodą można by przerobić treść na bardziej profesjonalną. Oczywiście podałem tutaj tylko mały przykład. Mogłyby być dostępne również tłumaczenia komiksów lub jeszcze inne rzeczy. Możliwości jest sporo.
-Komiksy
Czyli różne serie komiksów z Tytanami. Mogłyby na ten temat powstać recenzje, ich opisy lub tłumaczenia.
-Czytaj dalej
Czyli opcja polegająca na przeniesieniu do całego newsa w przypadku wystąpienia zbyt długiej treści, która nie nadawałaby się do artykułów a była newsem. To samo jeśli umieszczone zostałyby duże zdjęcia, które w normalnym spisie newsów źle by się prezentowały.
-Dodawanie filmików w newsach
Czyli proste umieszczanie filmików, tak samo jak w przypadku dodawania odcinków,np. w dziale wideo
-Inne źródła filmików
Jest ich na razie mało bo tylko trzy (Youtube, Megavideo, Sevenload). Trochę to pracy wymaga, ale wtedy ogólnie byłaby dostępna większa treść wideo dla użytkowników. Można by wtedy łatwo umieścić inne filmy DC za jednym razem,bez podziału filmu na kilka części.
-Błędny podgląd artykułów
Trochę to wkurzające jest, ponieważ chcąc zobaczyć jak by się dodał artykuł lub news wyświetla się od razu też rodzaj czcionki,styl,wyrównanie itd. Silent, chyba wiesz o czym mówię.
-Większy quiz
Na razie na serwisie pojawiła się tylko ankieta, która zawiera jedno pytanie. Gdzieś w osobnym dziale można by zrobić większą ankietę sprawdzającą naszą ogólną wiedzę z tytanów. Taka ankieta zmieniałaby się co jakiś czas.
-Rangi
Jak już wspominałem trzeba wymyślić nowe nazwy. Przy okazji może by zmienić ikonki gwiazdek pod avatarem zależące od uzyskanej rangi?
-Program TV
Czyli osobny artykułów zawierający tytuł filmu, datę emisji i kanał na którym się pojawi, lub jak kto woli po prostu pisać w newsach.

Mam nadzieję, że te pomysły się do czegoś przydały Bestia ;)
O w mordę facet Ty to masz parę, część z tych napewno zrobimy, ale spokojnie bo mnie zajedziesz XD. Postaram się, żeby chociaż połowa z nich działała do końca tygodnia.
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Heh, ostrzegałem że czasem pomysły same mi wpadną do głowy więc może ich być dużo Bestia :P
A propos źródeł filmików, to jakie jeszcze są potrzebne?

Większość filmików właśnie z tych pochodzi, które już są dodane.
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Teraz akurat nie pamiętam dokładnie bo dość dawno na innych źródłach oglądałem, ale kilka jeszcze ich jest. Jak mi się przypomną do dopiszę.

EDIT:
Kurde no, przypomnieć mi się nie mogą. Może na razie zobaczmy jakie filmiki jeszcze można dodać i czy to w całych częściach, a ewentualnie później rozpocznę szukanie w historii przeglądania.

To całkiem prosty pomysł, który pomógł by nam zrozumieć upodobania użytkowników. Moglibyśmy urządzać gdzieś na forum mini ankietę "coś tam miesiąca", czyli głosowanie na temat ulubionego miejsca/filmu/serialu/postaci itd. , a rzecz która uzyskałaby najwięcej głosów niewiele później zostałaby opisana w artykule. Oczywiście trzeba kogoś kto by był chętny do pisania, albo pisać na zmianę. Co do pomysłu nie wiem czy się przyjmie więc śmiało oceniajcie.
Edytowane przez Silent dnia 2011-03-14, 20:14
A propos nauki tamarańskiego, to nie ma to sensu bo słów jest zaledwie kilka i jest to język niekompletny zmyślony, w przeciwieństwie np do języków elfich z różnych książek fantastycznych czy też klingońskiego ze star trecka (z tego co wiem).
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Tamarański to tylko mały przykład. Głównie chodziło o samą kategorię "Artykuły specjalne", ale pomijając to. Chodzi mi właśnie o taki pomysł, który ograniczyłby nabijanie postów (choć tego problemu na razie nie mamy, ale kto wie, może w przyszłości), a ułatwiałby czytanie i nie przerywałby w połowie treści (przykład: kilka moich wcześniejszych postów, które zapomniałem edytować a dodałem nowe), czyli mówiąc dokładniej opcję która "przyczepiałaby" do siebie kilka postów pod rząd napisanych przez tą samą osobę,a jednocześnie wyświetlałaby przyczepiony post jako nieprzeczytany.

EDIT:
Nie wiem czy taka opcja jest dostępna, ale jeśli tak można by sobie samemu wybierać i wpisywać rangę w edycji profilu.
Edytowane przez Zwinny dnia 2011-03-29, 15:33
Takiej opcji nie ma i nie będzie, nie miała by sensu. Po prostu zrobimy nowe rangi jak będzie czas.
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Dziś kolejna porcja pomysłów Bestia ;)

- Można dodać nowe kategorie wideo, do kreskówek w których występują tytani.

- Chyba niewiele osób zauważyło, że mamy, np.nowy czat i kilka innych funkcji, więc proponowałbym umieszczenie tymczasowego panelu informującego o nowych funkcjach.

- Dodanie kilku innych gier z Tytanami na serwis.

- (Niezbyt potrzebne) Automatyczne usuwanie użytkowników, którzy już od kilku miesięcy nie odwiedzili serwisu, nie zalogowali się lub napisali jedynie kilka postów ze spamem po czym zamilkli na wieki.

- (Niezbyt potrzebne)Skórka świąteczna. Już niedługo zbliżają się święta i można zrobić skórkę, która będzie pojawiać się tylko w święta.

- Sondy z quizami lub typu "x vs y"

- Komiksy fanów, czyli umieszczanie gdzieś na serwisie komiksów robionych przez fanów, z Tytanami lub innymi bohaterami. Można by przerabiać obrazki znalezione w internecie, samemu rysować lub tworzyć za pomocą np. South Parku.

Nie są to żadne powalające pomysły, ale jak wpadnę na coś poważnego to dam znać.
Nad częścią warto się zastanowić. Zobaczymy, a propos czatu, to szukam jeszcze jakiś wygodniejszych rozwiązań, bo bardziej przydał by nam się shoutbox, który by działał, bez odświeżania strony. Jak mi się uda coś takiego znaleźć to od razu wprowadzę.
Every hero has an origin...

www.titansgo.strefa.pl/banner.png
titansgo.strefa.pl/userbars/bar08.jpg
Gdy robiłam na informatykę stronę internetową, znalazłam chat z automatycznym odświeżaniem, do wstawienia od razu, gotowego.
Nie wiem, czy się przyda, ale na wszelki wypadek link: http://404bajery....strone.php
Czyli że można już się brechtać?
No to brecht, brecht, brecht...

images.tinypic.pl/i/00738/y56b242ktyp6.png


Nadające się do oglądania filmy fantasy można policzyć na palcach... no, niech będzie, że dwóch rąk. Ale rąk pracownika tartaku.
A. Sapkowski
Przejdź do forum: