Zobacz temat
 
Kreskówki
Marvel robi strasznie brzydkie kreskówki. Przynajmniej obecnie - pierwsi "X-meni", czy nawet "Evolution" byli całkiem przyjemni dla oka, ale teraz wszystko wygląda, jakby do produkcji użyli młota Thora. I jako główną siłę roboczą wykorzystali Hulka.
"The Avengers: Earth`s Mightiest Heroes" próbowałam ogladać, ale dałam sobie spokój, bo nie dosc, że kreska mnie bolała, to jeszcze sztywne jakieś było.
Za to przy wspominanym tutaj wcześniej "Ultimate Spidermanie" bawię się świetnie, mimo że bohaterowie są charakterologicznie koszmarnie niedopracowani i zbudowani na zasadzie jednej głównej cechy. Po prostu odśmiewam sobie tyłek za każdym cameo Doctora Dooma, czy przygodami goszczącymi kolejnego z Marvelowskich herosów.
Nie wspominając o fabułach, które ktoś musiał wymyślać pod silnym wpływem czegoś nielegalnego - mój faworyt to Loki mszczący się na Spideyu poprzez zamienienie go w świnię przy pomocy magicznego hot-doga.
"Ultimate Spider-man" to parodia i ostre szpile wycelowane w Marvelowe komiksy. Niektóre da się zauważyć dopiero, jak się w komiksach siedzi dosyć długo i widziało się już to i owo.

Jeżeli idzie o DC - oh, te nowe cacka. "Wonder woman" była naprawdę przyjemna dla oka, "DC Showcase Superman/Shazam!: The Return of Black Adam" też oglądało się fajnie.
Strasznie dziwaczna kreska jest w "Superman vs the Elite", ale ten show jest akurat dyskusją na temat moralności (i omg, Clark "gubiący to" jest prze-ra-ża-ją-cy!).
Trochę dziwnie oglądało mi się "Justice League: Apocalypse". Wszyscy panowie wygladają tam, jakby robili "dziubka".
"Justice League: Doom" było nawet ucieszne, chociaż spodziewałam się czegoś więcej - komiksowe "Tower of Babel" wygórowało mi wymagania.
Za to "Justice League: Crisis on two Earths" był epicki.
Fanfiki moje

This is a violation of my civil rights! A man should be able to slaughter in peace!
Moja ulubione to :
1. Mlodzi tytani
2. Mlodzi tytani akcja
3. Pora na przygode
Hejo, a czy ktoś ogląda może Steven Universe? Jest to tak przyjemna dla oka kreskówka, że nie mogę Gwiazdka :D. I te wszystkie postacie, ekstra! Co uważacie? Robin :)
38.media.tumblr.com/f1fde7f034f5a89eccbb0b44d759441e/tumblr_njh0h9RRuh1u3raf6o4_250.gif
Steven jest fajny i te klejnoty Gwiazdka :D
Kira napisał(a):

Hejo, a czy ktoś ogląda może Steven Universe? Jest to tak przyjemna dla oka kreskówka, że nie mogę Gwiazdka :D. I te wszystkie postacie, ekstra! Co uważacie? Robin :)


Oglądam ^-^
Z początku, widząc reklamy, byłam raczej negatywnie nastawiona. Pomyślałam, że to znowu będzie coś kompletnie bez sensu, jednak, kiedy obejrzałam parę odcinków, stwierdziłam, że ten serial serio ma w sobie to coś. Może dlatego, że z odcinka na odcinek coraz bardziej intrygowało mnie, co będzie się działo dalej. Po prostu poczułam, że zwyczajnie mi się spodobał. W ogóle ciekawe zestawienie postaci. Nie są nie wiadomo jak idealne, każda ma inną figurę i te figury, jakby się tak bardziej zastanowić, zostały dobrze dopasowane do każdej z dziewczyn. Asteniczna figura Perły podkreśla delikatność, subtelność tej postaci. Ametyst zaś kompletnie przeciwnie; pykniczna sylwetka kojarzy się (a przynajmniej mi) z osobą lubiącą wyzwania, idącą na żywioł, wiedzącą, czego chce. Natomiast figura Granat jest taka jakby pośrednia - Wysoki wzrost i jednocześnie nie delikatna, lecz dobrze zbudowana. Myślę, że świetnie oddaje to charyzmę, bojowość, odpowiedzialność i gotowość do obrony innych. A co do głównego bohatera - podoba mi się, że nie jest to jakiś boski elegant (zwykle w serialach w towarzystwie dziewczyn przyjęło się, że musi znaleźć się jakiś przystojny gość xD), a po prostu pełen uśmiechu, sympatyczny chłopaczek przy kości. Myślę, że zamierzeniem autorki było właśnie ukazanie, jak bardzo ludzie (tak, Klejnoty, to nie ludzie, ale pomińmy to) są różnorodni i przy okazji tego, że wcale nie potrzeba postaci o idealnych gabarytach, żeby serial był ciekawy i przy tym chętnie oglądany. Liczy się dobrze opracowana fabuła.
W każdej z postaci coś mi się podoba, a tak właściwie w sumie to, co napisałam wyżej.
Moją ulubioną postacią jest Perła. Bardzo szczuplutka (Mam wrażenie, że gdyby powiał bardzo silny wiatr, to odleciałaby daleko, także mamy coś wspólnego XD), ma w sobie dużo uroku, lubię jej reakcje na wszystko. Zwłaszcza tę panikę Bestia ;). Sądzę, że w kwestii broni, Rebecca Sugar dobrze trafiła z włócznią i wszelkimi rodzajami mieczy. Władanie tego typu broniami bardzo pasuje do perfekcjonistki. Uwielbiam też charakter Granat - małomówna, wyrozumiała, potrafi wysłuchać. Można by rzec, że ktoś bojowy i tkwiący w przekonaniu, że problem można rozwiązać za pomocą przemocy, raczej nie jest z tych, którzy najpierw myślą, potem działają. A jednak Granat łączy w sobie i jedno i drugie.

Tak, rozpisałam się. Cieszę się, że jest tu ktoś, kto również zauważa fenomen tej kreskówki. Piąteczka, Kiro! ^-^
Piąteczka, Gwiazdeczko! Gwiazdka :D Idę szukać forum o Steven Universe xD
38.media.tumblr.com/f1fde7f034f5a89eccbb0b44d759441e/tumblr_njh0h9RRuh1u3raf6o4_250.gif
^-^
Właśnie szukałam, ale na razie nic, poza amerykańską i polską wikią nie widzę x.x
Może ty zdołasz się dokopać Gwiazdka :D
A interesuje się ktoś może anime np. Bleach, Sword Art Online lub Death Note? Moim zdaniem są to pozycje obowiązkowe dla każdego kto lubi nie tylko akcję, ale też bogatą fabułę.

P.S. Zaciekawiły mnie wasze wypowiedzi na temat Steven Universe. Jak mi się uda to jeszcze dzisiaj zobaczę jeden odcinek. Gwiazdka :D
Oglądałam Death Note Gwiazdka :D. Uważam, że super, ale (SPOILER!) uważam, że po śmierci L trochę opadł poziom. Ale ogółem podobało mi się Gwiazdka :D.

Z takich co mają fabułę fajną i akcję to gorąco również polecam Attack On Titan i w szczególności polecam Code Geass- moje ulubione anime, na którym płaczę na końcu Bestia ;)
38.media.tumblr.com/f1fde7f034f5a89eccbb0b44d759441e/tumblr_njh0h9RRuh1u3raf6o4_250.gif
O rany, ile tego jest... Gwiazdka :D

Nie mam nic do kreskówek ogólnie. Nie lubię jednak rimejków kreskówek. Te nowe Atomówki... Brr.. Dobrze, że Samuraj Jack będzie robiony przez Adult Swim a nie Cartoon Network. A AS robi bardziej produkcje dla starszych widzów 8-)

Z kreskówek DC to oczywiście polecam takie jak Justice League czy BATMAN TAS. Resztę również można obejrzeć ale są bardziej "na luzie".
Z Marvela tu już się poziom chwieje. Z czasów Fox-Kids chyba jedynie X-Men i Hulk się dobrze starzeją, bo już po tamtego Pajączka lepiej nie sięgać. No i jeszcze Surfer jest ok.
W 2000-2012 mało było wydawanych kreskówek. Może z 7-8.
Warto z tych czasów obejrzeć 2 seriale z X-Men,Fant4astyczną,Spectacular Spider-Man i oczywiście: Avengers: Potęga i Moc. Reszty nie widziałem.


A tak w ogóle, zauważyliście że Dreamworks kopiuje od Disneya/Pixara?
Dreamworks i Pixar zawsze były podobne według mnie. Co do nowych kreskówek szkoda gadać, bo to kompletny syf jest dla ułomnych dzieciaków, które cieszą się ze zmieniających się kolorów. Zero fabuły, czegokolwiek. Jednak to nie to co kreskówki z lat 90/2000.
Ostatnio wciągnąłem się w kreskówkę: Sonic Boom. Czyli przygody niebieskiego jeżą oraz Tailsa, Knuckles'a, Sticks i Amy Rose.
Ogląda się ją naprawdę świetnie, jest pełna humoru ale nie aż tak pokręconego jak w TTG. A doktor Eggman już ma ode mnie nagrodę złola roku. Gwiazdka :D Jest trochę odcinków, na ten czas wyemitowano 52. W Polsce nadawana jest na Teletoon+, choć za granicą nadaje ją CN.

Odcinki nie są banalne, tak też po obejrzeniu kilku nie odczuwa się iż twórcą brakuje pomysłów na ich realizację. I pamiętając słowa Sticks dodam że o nadchodzącej RoboApokalipsie przekażą nam wiadomość otwieracze do puszek a nie tostery! Gwiazdka :D
FoReVer
titansgo.pl/upload/img/5a3e4a47c39b6.jpg
Przejdź do forum: